Uşak Belediye Başkanı Çakın: Vizyon projeler ile Uşak değer kazandı

Uşak Belediye Başkanı Çakın: Vizyon projeler ile Uşak değer kazandı

Uşak Belediye Başkanı Çakın: Vizyon projeler ile Uşak değer kazandı

Uşak Belediye Başkanı Çakın: Vizyon projeler ile Uşak değer kazandı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

UŞAK, (DHA)-UŞAK Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti Uşak il yönetimiyle birlikte Uşak Belediyesi'nin kent genelinde yürüttüğü projeleri yerinde inceledi. Çalışmalara dair detayları paylaşan Çakın, vizyon projeler ile Uşak'ın değer kazandığını vurguladı. Çakın, yeni yatırım ve projeler için de çalıştıklarını paylaştı.

Uşak Belediyesi, çalışmalarına kent genelinde devam ediyor. Farklı mahallelerde yürütülen çalışmaları düzenli olarak yerinde inceleyen ve son durumları hakkında bilgi alan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bu kez AK Parti Uşak il yönetimi ile tamamlanan ve yapımı süren 19 farklı proje alanını ziyaret etti. Projelerin en kısa zamanda tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacağını ifade eden Çakın, ekiplerin büyük bir gayret ve özveri ile çalıştıklarını vurguladı. Çakın, incelemeler esnasında projelerdeki detayları paylaştı. Çocuk Kent hakkında bilgi veren Çakın, "123 bin metrekarelik Çocuk Kent'in farklı yaş grupları için 40'a yakın olanağı bünyesinde barındıracak. Alanda 2 adet kafeterya, bisiklet yolu, koşu yolu, seyir kulesi, fotoğraf çekim noktaları, satış yerleri ve sıfır atık eğitim merkezi de bulunacak. Alan, 70 bin çalı ile 2500 ağaçla bölgeye nefes olacak. Proje, 4 etapta tamamlanarak hizmete açılacak, ayrıca içerisinde 16 bin metrekarelik bir yapay gölete de ev sahipliği yapacak" dedi.

'SPOR KOMPLEKSİ VE YÜZME HAVUZU YAKINDA HİZMETE GİRECEK'
Saha incelemeleri esnasında Şehit Mehmet Kara Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nu ziyaret eden Çakın, havuzun neredeyse tamamlandığını ve yakında hizmete açılacağını ifade etti. Ayrıca havuzun arka kısmında yer alan spor kompleksi içerisinde 260 metre uzunluğunda koşu parkuru, kapalı halı saha, tenis sahası, kafeterya, giyinme ve duş odaları yer alacak. Sporun Uşak'ta değer kazandığına işaret eden Çakın, "Şehrimizin her bölgesinde spor alanında yatırım yapıyoruz. Kapalı tesislerden açık spor komplekslerine kadar birçok yatırımla artık spor daha ulaşılır bir yapıya kavuşacak, sağlıklı ve güzel bir gelecek halkımızla buluşturulacak" ifadelerini kullandı.

'İSMETPAŞA CADDESİ DE YENİLENİYOR'
Acun Sokaklar'ın konsept bir projeyle yeni yüzüne kavuştuğunu dile getiren Çakın, İsmetpaşa'daki değişime de vurgu yaptı. Çakın, Yayalaştırılan Sokaklar Projesi ile eş zamanlı olarak İsmetpaşa Caddesi'nde yer alan 83 adet binanın ön, 45 adet binanın ise yan cephe kaplamalarının yapıldığını hatırlattı. Şimdiyse zemin yenileme çalışmalarına başladıklarını paylaşan Çakın, projenin ilk etabını iki kısımda tamamlamayı hedeflediklerini vurguladı. Caddenin Tiritoğlu Parkı'ndan Dere Sokak'ın kesiştiği bölgeye kadar olan kısımda ilk bölümün tamamlanacağını aktaran Çakın, ardından eski belediye binasına kadar olan kısmın yenileneceğini paylaştı. Yeni belediye binasının hemen yan kısmında yer alan bölgenin pazar yeri için hazırlandığını ifade eden Çakın, Çarşamba Pazarı mevki için yapılması planlanan proje tamamlanana kadar pazar esnafının burada ticaretlerine devam edebileceğini vurguladı. Çakın, Muharremşah Mahallesi'nde yapımı devam eden çok amaçlı spor salonunu da yerinde inceledi. Proje sayesinde bölgeye yeni bir sosyal alan kazandırılacağını ve içerisinde basketbol, voleybol ve hentbol sahaları barındıracak çok amaçlı bir salonun hizmete gireceğini dile getirdi. Ayrıca salon; düğün, mevlit gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek.

'ESKİ BELEDİYE BİNASI TİCARET MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR'
Çakın Uşak Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarına kazandırılan yeşil alanları da inceledi. 11 bin 750 metrekare alanda hizmet veren 100. Yıl Parkı; 500 metrelik koşu parkuru, yaş gruplarına göre oyun alanları, ahşap oyun parkuru ve oturma alanlarını içerisinde barındırıyor. Parkta incelemelerde bulunan Çakın, parkın bölge için küçük Atapark olarak değerlendirildiğini vurguladı. Ayrıca Çakın, Bölme Piknik Alanı'nı ve Yeşil Karaağaç Mesire Alanı'nı da ziyaret etti; birçok donatıyı barındıran bölgelerin halktan yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Çakan, Kadın Koordinasyon Merkezi'nin yeni hizmet binasını da inceledi. Çakın saha incelemeleri esnasında Uşak Aşevi'nin inşaatına da uğradı. Çakın, aşevinin yeni yerinde 3 katlı bir binaya sahip olacağını ve içerisinde sevgi mağazası, misafirhane, hamam ve yemekhane gibi donatıların yer alacağını dile getirdi. İsmetpaşa Caddesi'nde yer alan eski belediye binası, ticaret merkezine dönüştürülüyor. Deniz Grup Asım Karaer Sağlık Ocağı ve Eğitim Yaşam Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Yaşam Merkezi, Şekerevleri Sağlık Ocağı ve Eğitim Yaşam Merkezi'nin yapım işlerini inceleyen Çakın ise bu merkezler ile vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verileceğini ve bu alanlar sayesinde sosyalleşebilecekleri yeni imkanlara kavuşacağını vurguladı. Çakın, Uşak Belediyesi Kayaağıl Termal Tesisleri'nde restorasyon çalışmalarını da inceledi. Çakın, yeni projeler için de çalıştıklarını paylaştı.(DHA)
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber