hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uşak'ta dezavantajlı çocuklar spor için bir araya geldi

  Uşakta dezavantajlı çocuklar spor için bir araya geldi
  expand

  Uşak'ta dezavantajlı çocuklar spor için bir araya geldi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  UŞAK, (DHA) - UŞAK'ta Dünya Engelliler Günü kapsamında Kalfa Korusu Spor Salonu'nda düzenlenen 'Futsal Turnuvası' Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile Uşak Valisi Dr. Turan Ergün'ün santra vuruşuyla başladı.

  Uşak Belediyesi Diyabetle Yaşam Merkezi'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında organize ettiği 'Futsal Turnuvası' kıyasıya mücadele ile başladı. Diyabet ve çölyak gibi rahatsızlıklara sahip dezavantajlı bireylerden disleksi, otizm ve işitme gibi engelleri bulunan bireylere kadar çok sayıda gruba hitap eden turnuvada 12 takımdan oluşan toplamda 18 yaş altı 99 genç yer aldı. Kapsamı itibariyle kentte ilk kez düzenlenen turnuvanın kazananı 10-11 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek karşılaşmalarla belirlenecek. Turnuvanın ilk maçı Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu ve Diyabetle Yaşam merkezi öğrencileri arasında oynandı. Organizasyona Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, oyuncuların aileleri ve sporseverler katıldı.

  'HİÇBİR ENGEL SPOR YAPMAYA ENGEL DEĞİLDİR'
  Uşak'ta özel gereksinimli vatandaşlara yönelik faaliyetlerle yakından ilgilendiklerini söyleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden bir tanesi olan turnuva için buradayız. Az önce başlama vuruşumuzu yaptık. Özel gereksinimli öğrencilerimizden oluşan 12 takım 3 hafta boyunca çekişmeli mücadeleler gerçekleştirecek. Dezavantajın ve engelin spor yapmaya engel tanımadığını kanıtladığımız bu özel etkinlikte bizimle olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, takımlarımıza başarılar diliyorum. İnanıyoruz ki bu turnuvada kazanan tebessüm olacak, en büyük kazanımsa birliktelik. Centilmenliğin hakim olduğu bir turnuva olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow