hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uşak'ta Şekerevleri Sağlık Ocağı Eğitim ve Yaşam Merkezi için ilk harç döküldü

  Uşakta Şekerevleri Sağlık Ocağı Eğitim ve Yaşam Merkezi için ilk harç döküldü
  expand

  Uşak'ta Şekerevleri Sağlık Ocağı Eğitim ve Yaşam Merkezi için ilk harç döküldü

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  UŞAK, (DHA) - UŞAK'ta Şekerevleri bölgesine, belediye tarafından yaptırılacak olan Sağlık Ocağı Eğitim ve Yaşam Merkezi'nin törenle temel atıldı.

  Uşak Belediyesi tarafından 2 bin 600 metrekarelik alana yapılacak Şekerevleri Sağlık Ocağı Eğitim ve Yaşam Merkezi 3 farklı bölümden oluşacak. Eğitim yaşam merkezi, sağlık ocağı ve 112 acil hizmetlerini bünyesinde barındıracak olan merkez, ayrıca muhtarlığa, aile danışmanlık hizmetine, 100 kişilik bir konferans salonuna, 200 metrekarelik çok amaçlı bir salona, meslek edindirme kursları için odalara ev sahipliği yapacak. Merkezde, kadınlara yönelik bir spor salonu ile e-spor çalışma ve yarışma alanı da bulunacak. Tamamlandığında Fevzi Çakmak ve Atatürk Mahallesi'ndeki vatandaşlara hizmet verecek olan Şekerevleri Sağlık Ocağı Eğitim ve Yaşam Merkezi'nin temel atma törenine, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın yanı sıra, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Fevzi Çakmak ve Atatürk mahallelerinin muhtarlarıyla mahalle sakinleri katıldı.

  Temele ilk harcın dökülmesinden sonra açıklamalarda bulunan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, böyle bir merkeze bölgenin ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Başkan Çakın, " Atatürk Mahallesi'nde vatandaşlarımıza hizmet eden bir sağlık ocağımız var. Ancak burası bölgenin yükünü kaldırmakta zorlanıyordu. Bizler de içerisinde 112 Acil Servis'in de bulanacağı, çok daha ferah, geniş ve rahat koşullarda hizmet verecek bir sağlık ocağı ile bölgedeki tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği bir eğitim yaşam merkezinin çalışmalarını başlatmıştık. Şimdiyse, muhtarlarımızla, meclis üyelerimizle, il başkanımızla ve projede bizlere destek olan Organize Sanayi Bölgesi yönetiminden arkadaşlarımızla birlikte Şekerevleri Sağlık Ocağı Eğitim ve Yaşam Merkezi'mizin temelini attık. Burası tamamlandığında özellikle de kadınlarımızın ve gençlerimizin; spor, eğitim ve kültür faaliyetlerini yürütebilecekleri bir alan olacak" dedi.

  'BÖLGE CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR'
  Bölgede yatırımların yoğun bir şekilde sürdüğüne değinen Başkan Çakın, "Uşak'ın her köşesine hizmet götürmek için vatandaşlarımıza bir söz vermiştik. Seçim döneminde, mahallelerimizin ortak ihtiyaçlarını dikkate alacağımızı ve bu bölgenin şehrin önemli noktalarından biri olduğunu, buranın bir cazibe merkezine dönüşeceğini vaat etmiştik. Bu projelerden ilkini Atatürk Mahallesi'nde Alper Günbayram okulumuzun hemen önünde yarı olimpik yüzme havuzuyla başlatmıştık. Yakın zamanda İnşallah buranın da yapımını tamamlayıp halkımızın, özellikle de gençlerimizin hizmetine açmış olacağız. Yine havuzumuzun bulunduğu alanda bir spor kompleksi de inşa ediyoruz. Kapalı halı sahamızdan tenis kortuna, basketboldan voleybol sahasına kadar birçok alanda hizmet verecek olan, kompleks içerisinde kafeterya da bulunacak. Projemiz hızla devam ediyor" diye konuştu.

  Uşak'ın yanı sıra çevre illerden gelen vatandaşların da ziyaret edeceği Çocukkent Projesi'ne işaret eden Başkan Çakın, "Yakın zamanda oranın da temel atma işlemini gerçekleştireceğiz. 123 bin metrekarelik geniş bir alan içerisinde, yürüme yolları, bisiklet yolları, macera parkı, kafeteryalar, eğitim alanları bulunacak. Onu da önümüzdeki sene sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz" dedi.

  Şekerevleri bölgesinde bulunan Cumartesi Pazarı'nın da üstünü kapatmak için çalışmaların başlatıldığına, esnaf ve vatandaşlar için daha uygun koşullar oluşturulduğuna işaret eden Başkan Çakın, bölgede büyük bir dönüşümün gerçekleştiğine atıfta bulundu.

  Uşak Belediyesi'nin yeşil alana verdiği kıymeti de vurgulayan Çakın, açılışı yapılan park ve mesire alanlarını paylaştı, yeni müjdelerin de yakın olduğunu ekleyerek Çarşamba Pazarı ve 3. Sanayi Sitesi gibi projelerin de sürdüğünü dile getirdi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow