Çatak'ta evde kimlik uygulaması

Çatak'ta evde kimlik uygulaması
Çatak'ta evde kimlik uygulaması

Hüdayi GÜMÜŞ/ÇATAK(Van), (DHA)-VAN'ın Çatak İlçe Nüfus Müdürlüğü, engellilik durumu nedeniyle müdürlüğe gelemeyen vatandaşlara evlerinde yeni kimlik kartı başvuru hizmeti vermeye başladı.


Çatak Nüfus Müdürlüğü'nün engellilere yönelik evde yeni kimlik kartı uygulamasının ilki, Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan ve geçirdiği rahatsızlık sonucu felçli kalan engelli Halil Okan (66) evinde gerçekleştirildi. İlçe Nüfus Müdürü Metin Bayram ve görevli personel Nurullah Çakı, Okan’ın yeni kimlik kartı başvuru işlemleri için parmak izi ve imzalarını alalarak tamamladı. İlçe Nüfus Müdürü Bayram, uygulamanın engellileri ve ailelerini sevindirdiğini belirtererk "İçişleri Bakanlığı tüm yurtta  başlattığı ‘Gezici Kayıt Terminali’ uygulaması Çatak'ta da başladı. Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin yakınlarının engelli veya yaşlılıktan dolayı evden çıkamayan vatandaşların raporu ile birlikte nüfus müdürlüğüne müracaat etmesi ile görevlendirilen personel tarafından vatandaşların evlerine gidilerek yeni kimlik kartı müracaatları alınıp, yeni kimlikleri PTT aracılığıyla 2 ile 5 gün içinde adreslerine teslim edilmesi imkanı sağlıyor. Buradaki amaç engelli vatandaşların nüfus müdürlüğüne kadar getirilerek zorluk yaşamamalarını sağlamaktır." dedi.


Hizmetin ayaklarına geldiği için memnun olduklarını dile getiren Halil Okan ve ailesi ise "Evimize kadar gelen yeni uygulama için çok mutlu olduk. Allah devletimizden razı olsun. Her durumda devletimiz yanımızda. "dedi. Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS