hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Edremit Belediyesi'nden YKS sınavına girecek ihtiyaç sahibi öğrencilere destek

  Edremit Belediyesinden YKS sınavına girecek ihtiyaç sahibi öğrencilere destek
  expand

  Edremit Belediyesi'nden YKS sınavına girecek ihtiyaç sahibi öğrencilere destek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EDREMİT,(Van)-(DHA)- VAN'ın Edremit İlçesi Belediye Başkanı İsmail Say, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek olan ihtiyaç sahibi öğrencilerin başvuru ücretlerinin belediyeleri tarafından karşılanacağını duyurdu.

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) başvurular 11 Şubat ile 7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Edremit Belediyesi de 18-19 Haziran 2022'de yapılacak olan üniversite sınavına hazırlananlar için çalışma yaptı. Bu kapsamda YKS'ye girecek ilçede ikamet eden ve ilçede bir okula gitme kriterlerini sağlayan lise son sınıf öğrencilerinin sınav ücretleri Edremit Belediyesi tarafından karşılanacak. Okulların tadilat ve onarımları başta olmak üzere, kaynak kitap, tablet, ulaşım desteği, üniversiteye hazırlık için eğitim merkezleri ve kıraathaneler gibi imkanları öğrencilerin hizmetine sunan Edremit Belediyesi'nin YKS’ye girecek olan öğrencilere sınav ücreti imkanı sunacağı belirtildi. 

  Öğrencilerin, müracaatlarını Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapmaları gerektiğini ifade eden Başkan İsmail Say, aynı zamanda 'http://edremitbldform.alfacallcenter.com/' adresinden başvurarak diğer işlemler için yine birime gelmeleri gerektiğini belirtti. Eğitim ve öğretim alanında yapmış oldukları her yatırımın çok değerli olduğunu ifade eden Başkan Say, "Biz her zaman onların yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. YKS’ye katılacak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize bir nebze de olsa katkı sunmak istedik. Şimdiden YKS’ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yarınlarımızın umudu olan öğrencilerimize destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımıza ve ilçemize hayırlı olsun. Onlarla birçok platformda bir araya geliyoruz. Üniversite sınavına çok çalıştıklarını görüyorum. Biliyorum ki çok iyi yerlere gelecekler ve ülkemize de çok büyük katkılar sağlayacaklar. Kendilerine başarılar diliyorum" dedi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow