hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Van'daTogg'a yoğun ilgi

  VandaTogga yoğun ilgi
  expand

  Van'daTogg'a yoğun ilgi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gülay KUYUCU/VAN, (DHA)- TÜRKİYE'nin yerli ve milli otomobili Togg Van'da tanıtıldı. Bölge halkı Togg’a binerek hatıra fotoğrafı çekti.
  Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, Van'da görücüye çıktı. Van Valiliği önünde sergilenen 65 VAN 65 plakalı Togg'a yoğun ilgi gösterildi. Türkiye'nin yerli ve milli otomobilini yakından görenler, aracın içine girip fotoğraf çektirdi. Aracın içine girip inceleyen Van Valisi Ozan Balcı, "Güzel bir araba olmuş. Emeği geçen herkese ustalarımıza, işçilerimize, tasarımcılarımıza, mimarlarımıza, mühendislerimize canı gönülden kalpten teşekkür ediyorum. Türkiye adına yüz akı bir proje. İnşallah ülkemiz adına daha nice güzel projeler görürüz. Bu araç burada kalacak ve halkımız gelip görebilir. Togg'umuzun Türkiye'mize Türk milletine, Van'ımıza da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise araca binerek, "Togg’a yoğun bir ilgi var. Tabii ki elektrikli araç teknolojisinde ülkemizin geldiği bu durumu görmek gurur verici. Bizler de üniversiteler olarak üniversitelerde ki akademisyenlere hızlıca destek vererek özellikle yakıt pilleri noktasında ki biliyorsunuz bizim bir öğretim üyemiz en iyi doktora tezi ödülünü almıştı. Yakıt pilleri noktasında daha düşük maliyet ve daha yüksek verimli yakıt pillerini üretilmesi noktasında çalışma grupları oluşturdu. Van YYÜ'de bunula ilgili bir laboratuvar kurduk. İnşallah gelecekte ülkemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde teknolojik anlamda çok daha noktalara gelecektir" diye konuştu. Aracın içine girip, görenler de Togg'u çok beğendiklerini söyleyerek hatıra fotoğrafı çektirdi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow