hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Depremzede aileler fidanları toprakla buluşturdu

  Depremzede aileler fidanları toprakla buluşturdu
  expand

  Depremzede aileler fidanları toprakla buluşturdu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ali Sencer ARSLAN/ÇAYCUMA (Zonguldak), (DHA)-ZONGULDAK’ta Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Çaycuma ilçesinde 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı oluşturularak fidan dikildi. İlkay ve Orçun Sarı kardeşler el ele fidan dikti.

  Çaycuma ilçesi Erenköy mevkiinde bulunan araziye 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında fidan dikim programı düzenlendi. Programa Vali Mustafa Tutulmaz, Başsavcı Abdurrahim Alan, İl Jandarma Komutanı Alb. Cezmi Yalınkılıç, Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın yanı sıra daire müdürleri ve Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları ile depremzede aileler katıldı. Etkinlik kapsamında sedir, servi, ardıç ve fıstık çamı fidanları toprakla buluşturuldu.

  EL ELE FİDAN DİKTİLER 

  Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki depremin ardından ailesiyle birlikte Zonguldak’a gelen İlkay Sarı (22) ve kardeşi  Orçun Sarı (17) el ele fidan dikti. Sarı kardeşler, Kahramanmaraş’taki tarlalarında da toprakla uğraştıklarını belirtti.

  Fidan dikimi esnasındaki çalışmasıyla ilgi çeken Adana’dan ailesiyle birlikte gelen Elif Sultan Küçük (13), “Köyde yapmıştım daha önce. Dayımla birlikte tarlada yapmıştık. Bu işlerle uğraşmayı seviyorum. Burada yurtta kalıyoruz. Güzel burası.” dedi. Adana’dan depremzede arkadaşı ve ailesiyle birlikte fidan dikiminde güzel zaman geçirdiğini belirten Figen Sütçü “Allah kimseye yaşatmasın, kötü bir şey yaşadık. Unutmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızla buradayız. Bu ağaçlar inşallah bütün şehitlerimize gitsin.” diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow