GMİS Genel Başkanı Yeşil'den TTK işçi alımı açıklaması

GMİS Genel Başkanı Yeşil'den TTK işçi alımı açıklaması
GMİS Genel Başkanı Yeşil'den TTK işçi alımı açıklaması

Aytaç ÖZTÜRK/ZONGULDAK,(DHA)- GENEL Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na(TTK) işçi alım sürecinin bu ay içerisinde başlayacağını ve başvuruların önceki alımdaki gibi internet ve birçok noktadan yapılabileceğini açıkladı.


GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK'ya yönelik işçi alımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kurası yapılan bin işçinin işlemlerinin devam ettiğini, 500 işçi içinde Nisan ayı içerisinde başvuruların alınmasını beklediklerini ifade eden Yeşil, başvuruların önceki işçi alımında olduğu gibi internet ve birçok noktadan yapılacağını söyledi. Yeşil, köylerden ayrı ayrı talepler alınarak kuraların ayrı ayrı çekilmesi isteyenlerin olduğunu ancak yönetmeliğin buna izin vermediğini anlatarak, şöyle dedi:


"Bizler yeni göreve geldik. Bizden önceki arkadaşlarımız da bu konuda bir çalışma gerçekleştirdi. Ama yönetmeliği geçemediler. Tabii ki biz de isteriz bölge bölge  kura çekilsin ve arkadaşlarımız hakkaniyetli bir şekilde bölgelerinde işbaşı yapsınlar. Ama yönetmeliği aşamadık. İnşallah bundan sonraki alımlarda bölgesel kura çekimi için yetkililerden destek isteyeceğiz. Yetkilileri bu sıkıntıyı anlattık. İnşallah bundan sonraki gerçekleşecek işçi çalımlarında bizler Bu konunun ısrarla üzerinde duracağız. İş arkadaşlarımızın köy, köy çekilmesi konusunda, bölge bölge çekilmesi konusunda bir çalışmamız olacaktır."


'BİN 500 İŞÇİ YETERLİ DEĞİL'

Genel başkan Yeşil, bin 500 işçinin yeterli olmadığını her fırsatta dile getirdiklerini anlatarak, "Cumhurbaşkanımızın işçi alımı sözünü verdiği günden itibaren kurumdan ayrılan emekli işçi sayısı 900’ü buldu. Zaten iş arkadaşlarımız zor şartlarda çalışıyor. İş yerlerindeki personel eksikliğinden dolayı işler durma noktasına geldi. Tabi bu konudaki raporlarımızı hazırladık ve yetkilere bilgi vereceğiz ve bundan sonra iki işçi alımının olması yönündeki baskılarımızı sürdüreceğiz." dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS