Omurilik felçlileri yararına sergi

Omurilik felçlileri yararına sergi
Omurilik felçlileri yararına sergi

Cüneyt ÖZFİDAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK’ta, amatör sanatçı Mehtap Semiz’in ağaç ve deniz ürünlerinden yaptığı eserler, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) yararına sergilendi.


Alışveriş merkezinde ki serginin açılışına, Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Zonguldak Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, TOFD Zonguldak İl Temsilcisi Cem Cemal Ünal ve davetliler katıldı. Sergide, amatör sanatçı Mehtap Semiz’in evinde atölyeye çevirdiği odasında ağaç ve deniz ürünlerinden yaptığı süs ve ev eşyaları sergilendi. Engellilere destek olmak ve farkındalık oluşturmak için açılan sergiden elde edilecek gelirin TOFD’a bağışlanacağı açıklandı.


Mehtap Semiz, her zaman yapmak istediği yardım hayalini gerçekleştirmek için evini atölyeye çevirerek çalışmalar yaptığını söyledi. Ağaç ve deniz ürünlerinden oluşan 30’u aşkın eseri sergide satışa sunduklarını ifade eden Semiz, “Amacım farkındalık yaratmak. Bir nebze olsun onların çorbasında tuzum olsun istedim, destek olmak istedim. Organizasyon çok güzel oldu. 2 günlük süreç içerisinde evinden çıkamayan, akülü sandalyeye ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza bir nebzede olsun yardımcı olmak için küçük bir organizasyon ayarladık. İnşallah başarılı olur.” dedi. 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS