Çukurova Genç İletişimciler Kongresi düzenlendi

Çukurova Genç İletişimciler Kongresi düzenlendi

ADANA'da Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi (ÇÜİF) Çukurova Genç İletişimciler Kongresi'ni düzenledi.

ADANA,(DHA)- ADANA'da Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi (ÇÜİF) Çukurova Genç İletişimciler Kongresi'ni düzenledi.

Kongre, 21 farklı üniversiteden öğrenciler tarafından gönderilen ve Bilim Kurulu tarafından kabul edilen 64 bildiri ile 3 ve 4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. ÇÜ İletişim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen kongreye, onur konuğu Prof. Dr. Korkmaz Alemdar ile birlikte akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını Kongre Başkanı Doç. Dr. İlker Özdemir yaptı. Kongreye destek veren kuruluşlara teşekkür eden Özdemir şöyle konuştu:

"30 kişilik bir ekiple kongreyi gerçekleştireceğimize inandık. İyi bir bilim kurulu oluşturduk. Gelen bildiriler, iki hakemli süreçten geçti.  Bilim Kurulu tarafından, sinema ve belgesel, kişilerarası iletişim ve sosyal medya, televizyon ve şiddet başlığı altında diziler, kent, kimlik ve iletişim, hak haberciliği ve yerel basın, mülteci haberlerinin incelenmesi, film türleri ve film analizi, toplumsal cinsiyet, önyargı ve cinsiyetçilik, yeni medya, siyasal iletişim ve medya, digital çağda denetim ve sansür, gazetecilik, medya ortamında bir etik sorun olarak yalan başlığı altında 64 bildiri onayladı.”

Daha sonra kongrenin onur konuğu Prof. Dr. Korkmaz Alemdar “Basın Özgürlüğü” konusunda sunum yaptı. Sunumun ardından verilen kokteylle oturumlara geçildi. İki gün süren kongrede öğrenciler bildirilerini yayınladı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS