ankara haberleri

Başkan Yaşar, Sivas Günleri’ne katıldı

Başkan Yaşar, Sivas Günleri’ne katıldı

ANKARA, (DHA) - YENİMAHALLE Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Atatürk Kültür Merkezi’nde 4'üncüsü düzenlenen Sivas Günleri’nin açılışına katıldı.
Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF) tarafından gerçekleşen etkinlik, Sivas Belediyesi Folklor ekibinin yöreye ait halk oyunları ile başladı. Etkinliğe katılan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Anadolu’da kurulan bütün medeniyetlere ev sahipliği yapan Sivas aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı şehirdir” dedi. Bu etkinliklerin illerin ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerinin tanıtılmasında çok ciddi katkıları olduğunu da ifade eden Binali Yıldırım, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a da fuara verdiği destek ve katkıları için teşekkür etti.
‘FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR’
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise, “Sivas Anadolu’nun önemli bir ilidir. Her şeyden önce kuruluşun ve kurtarılışın mihenk taşı olan bir ildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kongre yaptığı bir ildir. Bugün Sivas, Cumhuriyet’in başkentinde tanıtılıyor, burada bölgenin değerlerini, coğrafyasını, kültürünü görüyoruz. Ben bir yerel yönetici olarak hemşeri derneklerine önem veriyorum. Çünkü hemşeri dernekleri acı günde, tatlı günde hemşerilerini bir araya getiren bir tutkaldır. Belediye olarak bu tür derneklere katkı yapıyoruz. Biz kimseyi ayırt etmiyoruz, farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Hep birlikte el ele ülkemize ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağız” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS