Gölbaşı Vilayetler evinde 'Sevgi Çiçeği' toplantısı yapıldı

Gölbaşı Vilayetler evinde 'Sevgi Çiçeği' toplantısı yapıldı

Gölbaşı Vilayetler evinde 'Sevgi Çiçeği' toplantısı yapıldı

GÖLBAŞI Belediyesi ilçenin endemik çiçeği 'Sevgi Çiçeği'ni korumak, tanıtmak ve markalaşmasını sağlamak için Çevre Bakanlığı yetkilileri, Gazi, Ankara, Atılım  Üniversiteleri  akademisyenleri ile TEMA temsilcilerinin katılımıyla tanışma ve işbirliği toplantısı düzenledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI,(Ankara),(DHA)-GÖLBAŞI Belediyesi ilçenin endemik çiçeği 'Sevgi Çiçeği'ni korumak, tanıtmak ve markalaşmasını sağlamak için Çevre Bakanlığı yetkilileri, Gazi, Ankara, Atılım  Üniversiteleri  akademisyenleri ile TEMA temsilcilerinin katılımıyla tanışma ve işbirliği toplantısı düzenledi.
Düzenlenen tanışma ve işbirliği toplantısına, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay da katıldı. Toplantıda konuşan Milletvekili Ceylan, "Bir Ankaralı olarak ve Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü yapmış bir kişi olarak Gölbaşı'nın Mogan Gölü'nün temizlenmesi ve 'Sevgi Çiçeği'nin korunması için attığı adımlardan dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah siz değerli akademisyenlerin, Çevre Bakanlığı bürokratlarımızın, biz siyasilerin ve Gölbaşı Belediyemizin ortak çalışması ile 'Sevgi Çiçeği'ni koruyacağız, tanıtacağız" dedi. Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ise, "Kaymakamlık olarak 'Sevgi Çiçeği'nin tanıtılması ve korunması için her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

"ÜNİVERSİTELERİMİZ, STK’LARIMIZLA ORTAK ÇALIŞAĞIZ"

'Sevgi Çiçeği'nin buluşturduğu toplantıda konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, şöyle konuştu: "Gölbaşımızın sadece yöremize has kırmızı sevgi çiçeğini tanıtmak, geliştirmek için tertip ettiğimiz toplantımıza teşrif eden tüm akademisyenlerimize, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratlarımıza, TEMA gönüllülerine teşekkür ediyorum. Sevgi çiçeğinin korunması ve geliştirilmesi için bilhassa akademik bilimsel çalışmalara çok önem veriyorum.Gölbaşı’nda yerleşkesi olan Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi’ne sevgi çiçeğinin tanıtılması yönünde şimdiye kadar yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra, tüm kurumlarımız STK’larımızla  işbirliği halinde daha büyük projelerle Sevgi çiçeğini tanıtacağız, zihinlere nakşedeceğiz"

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber