antalya haberleri

Başkan Gül'den pazar eleştirilerine yanıt

Başkan Gül'den pazar eleştirilerine yanıt

KEMER, (DHA) - KEMER Belediye Başkanı Mustafa Gül, Çamyuva Mahallesi'ne yapılacak kapalı pazarla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Otogarı yanındaki pazar yeri ve Çamyuva Mahallesi'ne yeni yapılacak Modern Kapalı Semt Pazarı ile ilgili eleştirilere cevap verdi. Ak Parti İlçe Başkanı Selami Minta'nın bu konuda mesnetsiz iddialar ortaya attığını savunan Başkan Gül, "Ben İsmail Selami Minta Bey'in söylediklerinin hiçbirine cevap vermek istemiyorum. Çünkü bilinçli ve bilgili olarak hiçbir şey konuşmuyor. Bu konularda bilgisinin olmadığını kendisi yüzüme karşı da söylemişti" dedi.

'BÜYÜKŞEHİR İMAR SORUNUNU ÇÖZSÜN'

Kemer'deki imar sorunlarına da değinen Başkan Gül, "Kemer'de bir garaj, petrol ve kapalı pazar yeri var. Buranın imarı ne oldu? Dönemin Bakanı Sayın Mehmet Ali Şahin, 2009'da seçimlerden önce açılışını yaptı. Kemer'de kendi belediyeleri vardı. Neden iptal edildi? Pazar yeri ve otogarın imarı iptal edildi? Kemer otogarı bile imarsız olarak yerinde duruyor. Otogar bizden çıkıp Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne geçtiği için onların sorunu. Onlar bu sorunu çözerse pazar yerinin konumu çözülmüş olacak" diye konuştu.

'SİZİN ÖĞÜDÜNÜZE İHTİYACIMIZ YOK'

Minta ile beraberindeki kişilerin Çamyuva Mahallesi'ne yapılacak olan kapalı semt pazarına karşı çıkarak halka hizmeti engellenmeye çalıştığını savunan Başkan Mustafa Gül, şöyle dedi:

"Yasaya göre, 2017'nin ilk ayından itibaren Türkiye'deki bütün pazar yerlerinin kapalı hale getirilmesi gerekiyor. Bu yasayı koyan ben değilim. Biz onların yaptığı gibi, pazarı herhangi bir ticarethaneye veya iş adamına vermiyoruz. Pazarcı Odası bu işe talip olmuş, binayı da yaptıktan sonra Kemer Belediyesi'ne teslim edecekler. İnsanlar da kapalı pazarda işini sürdürecek. Bunu çok amaçlı bir salon gibi halkımız da değişik zamanlarda kullanacak. Pazarcılığı İsmail Bey bildiği için aklı belki orada kalmıştır. O pazarcılık artık Kemer'de yok. 2012'den itibaren resmi olarak yapılıyor. Onları da aklından çıkarsın. Bizim kimseden öğüt veya terbiye almaya ihtiyacımız yok ama onların ihtiyacı varsa her zaman gerekli öğüt ve terbiyeyi vermeye hazırız."

'BUNLAR UCUZ VE BİLİNÇSİZ ELEŞTİRİLER'

Çamyuva Mahallesi'ne kapalı ve modern bir pazar kazandırmakta kararlı olduklarını belirten Gül, şunları kaydetti:

"Pazarcı esnafımız bu pazardan yerlerini alacak ve ömür boyu onların olacak. Biz insanlara kalıcı hizmet veriyoruz. İnsanlar çıkıp sorsun: Bunlar Kemer'de kalıcı hizmet yapmış mı? Ne pazarcı için, ne de taksiciler için kalıcı görev veya hizmet yapmadılar. Biz hizmetimizi halk için yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Onun yanında oturana da bakınca 'Kılavuzu karga olanın burnu çöpten çıkmazmış' derler. O kılavuzu değiştirse belki daha akıllı bir hizmet almaya devam eder. Bizim amacımız önce Kemer'de yaşayan insanlara pazar yeri vermek. Şahıs yaptırmam falan filan demiş. Sen kimsin de milleti tehdit ediyorsun? Ortada yasaya uygun olarak Kemer Belediye Meclisi'nin aldığı bir karar var. İmardan ayrılmış sadece pazar yeri yapılacak bir yer. İsmail Bey'in yapma dediğini bize kaymakam bey mi, yargı mı engel olacak? Onun sözüne mi bakıyor herkes? Bu kadar ucuz ve bilinçsiz konuşmalarla bir yere gidilmez. Onun için kendisi konuşmalarına dikkat etsin. Kemer Belediye Meclisi, Türkiye'nin en karakterli ve namuslu meclislerinden biridir. Biz her zaman bu düsturla görevimizi yaptık. Ama onların aklı başka yerde. Akıllarını başka yerlere yormaya devam etsinler."

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS