Kongre koordinatörlerinden ziyaret

Kongre koordinatörlerinden ziyaret

Kongre koordinatörlerinden ziyaret

ANTALYA'nın Demre ilçesinde düzenlenecek Uluslararası Uygulamalı Sosyal Bilimler Kongresi koordinatörleri Demre'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - ANTALYA'nın Demre ilçesinde düzenlenecek Uluslararası Uygulamalı Sosyal Bilimler Kongresi koordinatörleri Demre'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası Uygulamalı Sosyal Bilimler Kongresi, Antalya'nın Demre ilçesinde yapılacak. Demre Kaymakamlığı ve Demre Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenecek kongre 19, 20, 21 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Uşak Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan kongre Malta Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Romanya IASI Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi'nin işbirliğinde yapılacak. Kongreye 25 ülkeden 30 bilim insanı bilimsel destek verirken, yerli ve yabancı 350 bilim insanının katılması bekleniyor.

Kongrenin koordinatörleri Uşak Üniversitesi Uygulamalı Sosyal Bilimler Yüksekokulu öğretim üyeleri Doç. Dr. Ercan Özen ve Yrd. Doç. Dr. Hakan Boz, kongrenin hazırlığı için Kaymakam Murat Uz, Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Likya Uygarlıkları Müzesi Müdürü Nilüfer Sezgin ve kongrenin düzenleneceği Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürü Rızvan Süyek'i ziyaret etti.

İki bilim insanı kongreye yoğun destek olduğunu belirtirken, kongrede sosyal bilimler alanındaki pazarlama, muhasebe, yönetim gibi konuların yanında Demre'nin turizm ve tarımdaki potansiyelini ortaya koyacak özel oturumlar yapılacağını anlattı. Özellikle Demre'nin tarihsel ve doğal zenginlikleri, seracılık, TARSİM konularının ele alınacağını aktaran bilim insanları, konuklara Demre'nin tarihi ve turistik yerlerinin gezdirileceğini, yerli ve yabancı bilim insanlarına yörenin tanıtılacağını kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber