burdur haberleri

Burdur'da uyuşturucuyla mücadele toplantısı

Burdur'da uyuşturucuyla mücadele toplantısı

 

Mesut MADAN/BURDUR,(DHA) - BURDUR'da Vali Hasan Şıldak başkanlığında uyuşturucuyla mücadele toplantısı yapıldı.

Öğretmenevi Nurcihan Velicangil Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve ilgili kurumların personeli katıldı.

Toplantıda uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili sunum yapıldı. Mücadele kapsamında yapılan saha çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda kurumlar arası koordinasyonun sağlanması açısından müşterek yürütülecek konular görüşülerek görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Vali Hasan Şıldak, 2018- 2019 eğitim öğretim yılının başlangıcı öncesi bağımlılıkla mücadelede başta okullar olmak üzere, okul çevrelerinde gerekli tedbirlerin alınması noktasında gerekli hassasiyetin en üst seviyede gösterilmesini istedi. Vali Şıldak, gençlerin geleceğini etkileyen bu hassas konunun eğitim boyutuna dikkati çekerken, ilgili kurumların birlikte yürütecekleri çalışmalarla okullarda verilen rehberlik hizmeti, veli eğitimi de dahil olmak üzere farkındalığı artıracak çalışmaların yapılması talimatını verdi.

Okul idarecileri ve öğretmenlerin okulla birebir iletişim içinde bulunan bütün faktörlerin, okul çevresinde bulunan diğer şahıslar ve risk unsuru taşıyan bütün hususlar konusunda duyarlı olmaları gerektiğini vurgulayan Şıldak, "Bağımlılıkla mücadelede toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşüyor. Kolluk kuvvetleri başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kesimlerin birlikte yapacakları mücadele ve toplumun da bu konuda göstereceği hassasiyet çok önemli" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS