Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

DÜZCE Valiliği'nden yapılan açıklamada, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp engelli ve yardıma muhtaç kişilere yönelik yardım toplandığı iddiasıyla dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması istendi.

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA) - DÜZCE Valiliği'nden yapılan açıklamada, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp engelli ve yardıma muhtaç kişilere yönelik yardım toplandığı iddiasıyla dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması istendi.


Düzce'de kimliği belirsiz kişi yada kişiler Düzce Valisi Zülkif Dağlı'nın adını kullanarak iş insanlarını arayarak engelli ve yardıma muhtaç kişilere yardım toplandığı iddiasıyla para istemeye başladı. Düzce Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

"Son günlerde ilimizdeki çeşitli kurum ve kişiler telefon ile aranarak, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp 'İlimizde ki hasta, engelli, yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz, tekerlekli sandalye, akülü araba kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz.' şeklinde valimiz, vali yardımcılarımız ve kurum müdürlerinin adını kullanarak yardım adı altında para istendiği bilgileri valiliğimize ulaşmaktadır. Düzce Valiliği, Valimiz Zülkif Dağlı, vali yardımcılarımız ve kurum müdürlerimizin adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Valimiz Zülkif Dağlı, valiliğimiz, vali yardımcılarımız ve kurum müdürlerimizin adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemesi, bu kişilerin kolluk güçlerimize bildirilmesi gerekmektedir"


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS