15 Temmuz Ödemiş'te coşkuyla kutlandı

15 Temmuz Ödemiş'te coşkuyla kutlandı

    İZMİR'in Ödemiş ilçesinde, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü halk oyunları ve Bedia Akartürk konseriyle kutlandı.

 


 


İZMİR'in Ödemiş ilçesinde, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü halk oyunları ve Bedia Akartürk konseriyle kutlandı. 

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 125'inci Yıl Kültürpark'ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Geceye Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, AK Partili Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş ve vatandaşlar katıldı. AK Partili Belediye Başkanı Mahmut Badem konuşmasında, "250'nin üzerinde şehit verdiğimiz ve gördüğümüz ihtilallerin en kanlısının yaşandığı kalkışmanın 2'inci yılı doldu. Bir avuç üniformalı hainin yaptığı kalkışmanın sonucu olan 15 Temmuz'u unutmadık unutmayacağız. İstiyoruz ki, bu özel günde hep beraber bir arada tekrar 15 Temmuz'u hatırlayalım, hafızalarımızda canlı tutalım, unutmayalım. İnsanlarımızın bu saldırıya karşı nasıl direndiklerine, canlarını nasıl ortaya koyduklarına ve nasıl şahadete gittiklerine hep birlikte şahit olduk. Hainlerden 2'si yurt dışında yakalanarak getirildi. Yakın bir zamanda elebaşının da getirildiğine tanık olacağız ve Türk adaleti önünde hesap verecektir. Birlik olduğumuz takdirde kimse bizi alt edemez, o bakımdan birlik olmalıyız" dedi. 

Kaymakam Celil Ateşoğlu da konuşmasında, "İki yıl önce bu saatlerde televizyonlarda ülkede meydana gelen kalkışmayı hepimiz gözlerimiz yaşararak izledik. Bu darbe şimdiye kadar yapılan darbelere benzemiyordu. Bağımsızlığımıza ve milli birliğimize bir saldırı vardı. Ülkemize dış güçlerin düzenlediği, içerde de hainlerin bulunduğu ciddi bir kalkışmaydı. Bağımsızlığımıza saldırıları el birliği ile bertaraf ettik. Birlik olduğumuz takdirde hiçbir güç ülkemizle baş edemeyecektir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ödemiş Belediyesi Halk Oyunları Ekibi oyunlarını sergiledi. Ödemişli ünlü türkücü Bedia Akartürk'te türküleriyle Ödemişlilere keyifli bir akşam yaşattı. 


Yüksel BALCI / ÖDEMİŞ (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS