Ege Üniversitesi'nde tercih günleri

Ege Üniversitesi'nde tercih günleri

EGE Üniversitesi'nin (EÜ) 9-10 Ağustos tarihlerinde düzenlediği 'Üniversiteye Doğru Tercihim Ege' programı Merkez Kütüphane'de başladı.

EGE Üniversitesi'nin (EÜ) 9-10 Ağustos tarihlerinde düzenlediği 'Üniversiteye Doğru Tercihim Ege' programı Merkez Kütüphane'de başladı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklanmasının ardından tercih telaşı yaşayan öğrenciler, Ege Üniversitesi'nin tüm birimlerinin tanıtıldığı tercih günlerine yoğun ilgi gösterdi. Tercih günlerine, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutsal Turhan, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün, fakülte dekanları ve enstitü, yüksekokul, meslek yüksekokulu müdürleri katıldı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Eğitim-öğretim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Temel eğitimden yükseköğretime geçtiğiniz bu dönemde üniversite seçiminiz geleceğiniz için bir dönüm noktası olacaktır. Hedeflerinize uygun, yeteneklerinizle örtüşen, sevdiğiniz bir mesleği seçmek ve o mesleği öğreneceğiniz doğru üniversiteyi tercih etmek önemlidir. Ege Üniversitesi; son teknoloji eğitim alt yapısı, tüm olanakları içerisinde barından 7/24 yaşayan kampüsü ve alanlarında uzman nitelikli akademisyen kadrosu ile Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biridir. Ege Üniversitesi, ülkemizdeki üniversiteler içerisinde TÜBİTAK'a en çok proje öneren ve projesi en çok kabul edilen üniversite. Üniversitemiz sadece eğitimde değil; sporda, sanatta, her türlü sosyal ve kültürel faaliyette sağladığı olanaklarla 'öğrenci odaklı' bir misyona sahip. Ege Üniversitesi 10. Tercih Günleri kapsamında sizlere hem üniversitemizi anlatmayı hem de bilinçli tercih yapmanız için yardımcı olmayı hedefliyoruz. Yapacağınız tercihlerin hepiniz için hayırlı olmasını gönülden temenni ederken başarılı bir üniversite hayatı için sizleri ailemize bekliyorum" dedi.

Program kapsamında Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi'nde oluşturulan alanda 15 fakülte, 10 meslek yüksekokulu, 5 yüksekokul ve 1 Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'nın tanıtıldığı stantlar kuruldu. Öğretim elemanları tarafından üniversite adaylarına; tercih edebilecekleri bölümler ve iş imkânları, üniversitedeki sosyal yaşam ve konaklama gibi konularda bilgiler veriliyor. Ayrıca gençlerin bilinçli tercihler yapmalarına yönelik uzman rehberler eşliğinde 'tercih robotu' yardımıyla öğrencilerin aldığı puanlara ve alanlarına göre hangi fakülteleri/bölümleri kazanabileceklerine dair yönlendirmeler yapılıyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS