Geleceğin cimnastikçileri yetişiyor

Geleceğin cimnastikçileri yetişiyor

ULUSAL ve uluslararası şampiyonalarda başıralar elde eden Bornova Belediyespor Cimnastik Şubesi, spor okulllarında çok sayıda minik yıldızı geleceğe hazırlıyor.

ULUSAL ve uluslararası şampiyonalarda başıralar elde eden Bornova Belediyespor Cimnastik Şubesi, spor okulllarında çok sayıda minik yıldızı geleceğe hazırlıyor. Yetenekleri ile dikkat çekenler yeşil-beyazlıların lisanslı sporcuları arasına katılıyor.

Faaliyetlerini kızlar ve erkekler kategorisinde sürdüren Bornova Belediyespor Cimnastik Şubesi, spor okullarında çok sayıda çocuğu cimnastik ile tanıştırıyor.

Yaş gruplarındaki yaz spor okulunda 2011-2012 ve 2013 doğumlu minikler eğitim alıyor. Bornova Spor Salonu'nda verilen cimnastik kursuları 80 sporcunun katımıyla gerçekleşiyor. Salı ve perşembe olmak üzere haftada iki gün, birer saat olarak gerçekleştirilen kurslar, öğrencilerin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor. Deneyimli antrenörlerin gözetimindeki kurslar, kış ve yaz dönemi olmak üzere yılın 12 ayı devam ediyor.

Bornova Belediyespor Cimnastik Antrenörü Gülşah Başol, spor okullarından seçtikleri yenetekli çocukları yarışmacı gruplara aldıklarını belirterek, "Amacımız milli sporcular yetiştirmek. 3 antrenörümüzle birlikte bu yönde çalışmalarımız çok iyi gidiyor" dedi.

Bornova Belediyespor'un Milli Sporcusu Koray Altınel, 2017 yılı Yaş Grupları Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda partneri Doğukan Büyükarslan birlikte dünya şampiyonu olmuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS