Otomobil tamponuna bağlayarak kilometrelerce sürüklenen Paspas isimli köpek yeni yuvasına kavuştu

Otomobil tamponuna bağlayarak kilometrelerce sürüklenen Paspas isimli köpek yeni yuvasına kavuştu

İZMİR'de Bayraklı Belediyesi, bir vatandaşın otomobil tamponuna bağlayarak kilometrelerce sürükleyip, eziyet ettiği iddia edilen Golden Retrievercinsi köpeğe sahip çıktı.

İZMİR'de Bayraklı Belediyesi, bir vatandaşın otomobil tamponuna bağlayarak kilometrelerce sürükleyip, eziyet ettiği iddia edilen Golden Retrievercinsi köpeğe sahip çıktı. Veteriner işleri müdürlüğü ekiplerinin müdahale ettiği 'Paspas' adı verilen köpek, tedavisinin ardından yeni yuvasına kavuştu.


Olay geçen günlerde Osmangazi Mahallesi’nde meydana geldi. Arabası ile Osmangazi Caddesi üzerinde seyreden Sinem Tosun, aynı yönde ilerleyen bir otomobilin tamponuna iple bağlanmış köpeği görmesi üzerine dehşete düştü. Aracın yanına yaklaşarak şoföre sağa çekmesini söyleyen Tosun, "Bir canlıyı böyle götüremezsiniz" diyerek durmasını istedi. Şoför söylenenlere aldırış etmeyince Sinem Tosun aracını şahsın arabasının önüne doğru sürerek önünü kesti ve polisi aradı. Yara içinde olan köpeğe su dökerek ayaklarını temizleyen Sinem Tosun, şoförden de davacı ve şikayetçi oldu. Polis eziyet olayında zarar gören köpeği Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne getirdi. Burada ilk müdahaleyi Veteriner Hekim Altuğ Mümin Zanur gerçekleştirdi. Zanur, "Bize geldiğinde aracın arkasına bağlanarak sürüklendiğinden dolayı patilerinde deformasyonlar vardı. İyi bakılmadığının bir göstergesi kalça tarafındaki tüylerin dökülüyor olmasıydı. Patilerindeki yaralarını iyileştirdik. Kalçasındaki tüy döküntülerini giderdik. Gerekli tedavi ve bakımlarını yaptık. Kısırlaştırdık, küpesini taktık. Kısa sürede ona çok alıştık ve maskotumuz oldu. 'Paspas' ismini takmıştık. Sahiplenme süreci içerisinde burada emin ellerdeyken sahiplenecek kişinin araştırmasını yaparak can dostumuzu yeni yuvasına kavuşturduk. Dileğimiz bir daha buna benzer bir olay yaşamamak" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAF


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS