Sokak hayvanları yuvaya kavuşuyor

Sokak hayvanları yuvaya kavuşuyor

BORNOVA Belediyesi’nin her çarşamba ve cumartesi günü Büyükpark’ta açtığı 'Satın Alma Sahiplen' standı hayvanseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

BORNOVA Belediyesi’nin her çarşamba ve cumartesi günü Büyükpark’ta açtığı 'Satın Alma Sahiplen' standı hayvanseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. Başladıgı günden bugüne 398 sokak hayvanını sahiplendiren Bornova Belediyesi, bu ay içerisinde toplam 50 sokak hayvanının yuva bulmalarını sağladı.         


Bir hevesle sahiplenilip hastalanınca, büyüyünce ya da sıkılınca sokağa terk edilmiş yüzlerce cana kucak açan Bornova Belediyesi, tüylü dostlara yeni yuvalar bulmaya devam ediyor. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle artan sıcakların ardından sokakta yaşayan hayvanları da unutmayan Bornova Belediyesi, ilçedeki tüm park ve bahçelere yaptıgı beslenme noktalarıyla can dostlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyor. Bornova Belediyesi’nin geçen yıldan beri devam ettirdiği 'Satın Alma Sahiplen' uygulaması kapsamında başlattığı kampanyada bir yıl içerisinde 398 sokak hayvanı yuvaya kavuşturuldu. Her hafta çarşamba ve cumartesi günleri 11.00-17.00 saatleri arasında Büyükpark’ta stantlar kurularak sokak hayvanlarıyla hayvanseverleri bir araya getiren Bornova Belediyesi’nin bu kampanyası oldukça ses getirdi. Kurulan stantlarda özellikle öncelik tanınan engelli hayvanları sahiplenen vatandaşlar, bir canı sokaktan kurtarmanın mutluluğunu yaşıyor.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS