Tire'de Kurban Bayramına hazırlıklar konuşuldu

Tire'de Kurban Bayramına hazırlıklar konuşuldu

İZMİR'in Tire ilçesinde düzenlenen toplantıda, Kurban Bayramı için gerekli tedbirler masaya yatırıldı.

İZMİR'in Tire ilçesinde düzenlenen toplantıda, Kurban Bayramı için gerekli tedbirler masaya yatırıldı.

Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven'in başkanlığında, Kurban Bayramı hazırlıkları değerlendirildi. Tire Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, vatandaşların bayramı huzur içinde geçirmelerinin temini için gerekli tedbirler ele alındı. Kurum amirlerinden detaylı bilgi alan Kaymakam Tanrıseven, özellikle emniyet asayiş konularının yanı sıra vatandaşların güvenle ulaşımlarının sağlanmasını, Kurban kesim alanlarında herhangi bir aksaklık yaşanmamasını ve hijyen konularına uyulmasını istedi. Toplantıda ayrıca Kurban Kesim noktalarının tespiti, Kurban kesim usul ve esaslarına titizlikle uyulması, kurbanlıkların seçimi ve vatandaşların bu konularda bilinçlendirilmesiyle ilgili duyuru yapılması, el ilanı basılması kararlaştırdı.

Kaymakam Tanrıseven, "İlçe halkı olarak özellikle mübarek Kurban Bayramını huzur içinde karşılamak ve uzun bayram tatilini herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan geçirmek için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Tedbirler noktasında Kaymakamlığımızın tüm birimleri tüm kurumlarımızın aktif olarak yanında olacaktır. Hiçbir aksamaya mahal verilmeden gerekli tedbirleri alalım, düzenlemeleri yapalım" dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler ise kurban kesim yerlerinin belirlenmesi, zabıta ve temizlik hizmetleri başta olmak üzere belediyenin üzerine düşen görevleri yapacağını söyledi.

İlçe Müftüsü Şaban Şadan da Kurban Komisyonunun kararları hakkında katılanları bilgilendirdi.

Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven başkanlığında yapılan toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler, İlçe Müftüsü Şaban Şadan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulvi Toprak, Zabıta Müdürü Tarık Bolpaça, Tire Diyanet Vakfı temsilcisi Halil Anaç ve İzmir Büyükşehir Belediyesi temsilcisi Caner Demirkap katıldı.

TİRE (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS