Torbalı'nın gururu Ali Berk

Torbalı'nın gururu Ali Berk

TORBALI Belediyesi Spor Okulları'nda keşfedilip yetiştirilen ve Atletizm Milli Takımı'na kadar yükselme başarısı gösteren Ali Berk Erol'un olimpiyat rüyası gerçek oldu.

 


İZMİR, (DHA)


TORBALI Belediyesi Spor Okulları'nda keşfedilip yetiştirilen ve Atletizm Milli Takımı'na kadar yükselme başarısı gösteren Ali Berk Erol'un olimpiyat rüyası gerçek oldu. Yüksek atlama branşında yarışan Ali Berk, Macaristan'da yapılan U18 Yıldızlar Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 4. olarak 11-17 Ekim tarihleri arasında Arjantin'de düzenlenecek olan 3. Gençlik Olimpiyatları'na katılmaya hak kazandı. Ali Berk Erol, Torbalı'dan ilk kez olimpiyat oyunlarına katılan sporcu olarak da tarihe geçti. Genç sporcu, Macaristan'ın Györ kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalyayı kıl payı kaçırdı. 


Torbalı Belediyesi Spor Okulları'ndan yetişen bir sporcunun Avrupa'da yapılan şampiyondan derece ile dönmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Torbalı'da yaşayan genç yeteneklerdeki potansiyeli keşfedip, onları doğru kanallara aktarıyoruz. Spor okullarımızda binlerce çocuk ve gencimizi yetenekleri doğrultusunda geleceğe hazırlıyoruz. Yüksek atlamada çok önemli dereceler elde eden Ali Berk Erol,  Arjantin'deki olimpiyatlarda yarışacak. Kendisine 11-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan olimpiyat oyunlarında başarılar diliyorum" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS