Ufuk Mahallesi Kapalı Pazaryeri açıldı

Ufuk Mahallesi Kapalı Pazaryeri açıldı

Buca Belediyesi tarafından yapılan Ufuk Mahallesi Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri düzenlenen törenle açıldı.

Buca Belediyesi tarafından yapılan Ufuk Mahallesi Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri düzenlenen törenle açıldı.

Buca Belediyesi bu yıl içinda yapacağı açılışların startını Ufuk Mahallesi'nden verdi. Ufuk Mahallesi Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri, düzenlenen törenle açıldı. Törene, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan, İzmir Pazarcılar Esnafı Odası Başkanı Hamdin Erişen, Otokent Başkanı Feyzi Demir, DİSK Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda Bucalı vatandaş katıldı.

Ufuk Mahallesi Muhtarı Osman Ertan açılış töreninde yaptığı konuşmada, mahallelerine modern bir tesis kazandırdığı için Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya teşekkür etti. İzmir Pazarcılar Esnafı Odası Başkanı Hamdin Erişen de "Bu pazaryeri hem halkımız hem de pazarcı esnafımız için çok değerli. Ben de 5 bin pazarcı esnafı adına bu pazara en kaliteli malları getirip hizmet edeceğimize söz veriyorum" dedi.

HAFTANIN 7 GÜNÜ YAŞAYAN PAZARLAR

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da "Hizmette güneş yine Ufuk'tan doğuyor" diyerek başladığı konuşmasında, 4 bin 400 metrekarelik alanda inşa edilen; 280 pazar tezgahı alanı, zabıta amirliği, depo, büfe, mescit, wc, bebek bakım odası ünitelerinin de bulunduğu kapalı pazar yerinin, bölge halkının basketboldan voleybola kadar birçok sporu yapabileceği düzenlemelerle kompleks bir yapı olarak inşa edildiğini söyledi. Ufuk Mahallesi ve çevre bölgelerin çocuk ve gençlerine de müjde veren Başkan Piriştina, 15 gün içinde İşçievleri spor sahasının inşasına başlayacaklarını açıkladı. İnşası devam eden Buca Çarşı projesinin Eylül ayı sonunda, Adatepe Kapalı Pazaryeri'nin 15 Kasım'da, Ova Kapalı Pazaryeri'nin ise 30 Kasım'da tamamlanacağını açıklayan Başkan Piriştina, 1 Aralık'a gelmeden bütün modern kapalı pazaryerlerinin hizmete geçirileceğini söyledi.

Ufuk Mahallesi Çok Amaçlı Kapalı Pazaryeri açılış törenine katılan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise yaptığı konuşmada CHP'li belediye başkanlarından övgüyle bahsetti, gurur duyduğunu söyledi.

BUCALILAR CEVDET BAĞCA İLE COŞTU

Konuşmalarının ardından Başkan Piriştina, davetlilerle birlikte Ufuk Mahallesi Kapalı Pazaryeri'nin açılışını alkışlar eşliğinde yaptı. Törenin sonunda sahne alan Cevdet Bağca ve Hikmet Bakan sevilen şarkılarını Bucalılarla birlikte seslendirdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS