Karabük'te Teknokent kuruldu

Karabük'te Teknokent kuruldu

Karabük Üniversitesi'nde 5 milyon TL sermaye bedelli Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) kuruldu.

Bülent DİKTEPE/KARABÜK,(DHA) - Karabük Üniversitesi'nde 5 milyon TL sermaye bedelli Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) kuruldu.


Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi, Karabük İl Özel İdaresi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Karabük'te bulunan 11 sanayi kuruluşunun ortaklığıyla kurulan 5 milyon TL sermayeli Teknokent Yönetici Anonim Şirketi için imzalar atıldı. Karabük Valisi Kemal Çeber törende yaptığı konuşmada, "Karabük’te Teknokent'in kurulması çok güzel bir adım. Bu adımın atılmasında ve bu süreçte çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün burada konuştuğumuz konuların bir kaç yıl sonra adım adım gerçekleştiğini göreceğiz. Buradan bizim mezunlarımızdan, hocalarımızdan ve dışarıdan gelenlerden birçok insanın patentler aldığına, çok önemli gelişmelere imza attığına hep beraber tanık olacağız." dedi.


Teknokent'in Karabük’e çok önemli kazanımlar sağlayacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Refik Polat, ise, "Özellikle demir çeliğin kalbi olan bu şehirde Teknokent'in olmaması zaten düşünülemezdi. Bu şehrin duayenleri, sektörün duayenleri sayesinde Teknokent çok güzel işler yapacak." diye konuştu.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS