Kardeş belediyeler festivalde buluştu

Kardeş belediyeler festivalde buluştu

MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kardeş seçtikleri  İnegöl Belediyesinin  gerçekleştirdiği Uluslararası Kültür ve Sanat Festivaline katıldıklarını söyledi.

KAYSERİ, (DHA) - MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kardeş seçtikleri  İnegöl Belediyesinin  gerçekleştirdiği Uluslararası Kültür ve Sanat Festivaline katıldıklarını söyledi.


Kardeş Belediyecilik ile sınırların kaldırılarak, Anadolu’nun ortak değerler ve kültürel işbirliğinin sağlandığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Kardeş şehir İnegöl Belediyesi ile kültürel ve sosyal işbirliği, ortak Anadolu değerlerlerin paylaşılması ile etkinlikler gibi birçok çalışmayı yerine getirmektedir. Zaten ,kardeş belediye olmanın esası bu temellere dayanmaktadır. İnegöl Belediyesinin gerçekleştirdiği bu kültür ve sanat festivalinde kardeş belediye olarak bizlerde iştirak ediyoruz” dedi. Bu tür etkinlikler ile ortak değerlerlerde birleşerek vatan bütünlüğü ve aynı duygu ve düşünceyi paylaşan halklar arasında barış sağlanmış olunduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, kardeş şehir İnegöl Belediyesince organize edilen bu etkinlik ile iki Anadolu belediyesinin bir araya gelerek birçok güzeli, projeyi ve yatırımı paylaştığına inandığını sözlerine ekledi.


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS