Kayseri protokolü Zafer bayramı mesajları yayımladı

Kayseri protokolü Zafer bayramı mesajları yayımladı

KAYSERİ (DHA) - 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümü nedeniyle Kayseri protokolü kutlama mesajı yayımladı

KAYSERİ (DHA) - 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümü nedeniyle Kayseri protokolü kutlama mesajı yayımladı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yayımladığı kutlama mesajında Bugün de birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa etmek üzere canla başla çalışıyor, belirlenmiş olan 2023 hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlık ettiği büyük taarruz sayesinde, işgal altındaki vatan topraklarının düşmandan arındırılmış ve istiklal mücadelemiz hak ettiği büyük zaferle taçlanmıştır. Ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 96.’ncı yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Milletimizin birlik ve beraberliğinin en anlamlı mesajını veren, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir.Bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. " ifadelerine yer verdi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise Zafer bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

" Milletimiz, her seferinde tarihimizi şanlı zaferlerle donatmıştır. Aziz Milletimiz, 1071’de Malazgirt’te başlattığı şanlı yürüyüşünün ardından, 30 Ağustos’ta bu toprakları bize vatan yapan son zaferin altına imzasını atmıştır. Milletimiz, çok zor şartlar altında birlik ve beraberlik sayesinde kazandığı Kurtuluş Savaşıyla barış ve huzur ortamını korumaya devam etmektedir. Düşmana karşı 96 yıl önce nasıl mücadele ettiysek, bugün de aynı mücadeleyi verme kararlılığı ile vatandaşlarımızın, Misak-i Milli sınırlarımızın ve hatta İslam Dünyasının güvenliği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, muasır medeniyetin tüm imkanlarından yararlanmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve bayrağı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Zafer Bayram'ını en içten duygularımla kutluyorum"

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan Türk milletinin 1919 yılında Samsun'da Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde başlattığı istiklal mücadelesi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zafere taşındığını vurgulayarak " 30 Ağustos zaferinin, Anadolu’nun Türk ve Müslüman yurdu olarak kazanılmasında ve korunmasında önemli bir yeri vardır. 30 Ağustos, ay yıldızlı bayrağımıza uzanan ellerin, vatanımızı kirleten ayakların kırıldığı, şehit kanlarıyla sulanan Anadolu topraklarının istilacı düşmanlara mezar olduğu bir zaferdir. Milletimiz, çok sağlam ve sarsılmaz bir irade ile tarihine, kültürüne ve değerlerine sahip çıkarak hiçbir milletin önünde eğilmemiş ve ayakta kalmayı başarmıştır. Bizi hür yaşatan, sayısız nimetler yanında canımızdan aziz bildiğimiz güzel vatanımızı bize bahşeden Yüce Mevla’mıza sonsuz şükürler olsun." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ülkü Ocakları Kayseri İL Başkanı Volkan Çolak ise yayınladığı kutlama mesajında " Umutsuzluğun hâkim olduğu bir dönemde Türk Milleti’nin 7 düvele diz çöktürdüğünü hatırlatan Başkan Çolak, “ 30 Ağustos 1922 tarihinde emperyalist güçler ve onların maşaları konumundakilere Türk Milleti savaş meydanında unutulmayacak bir sille atmıştır. Yorgun ve yılgın denilen kahraman ordumuz, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şahlanarak, zamanının savaş makinesi olarak nitelendirilen orduları tepelemiştir. Bilinmelidir ki bu zafer Türk tarihinin seyrini değiştirmiştir. Olası bir yenilgide Anadolu’daki Türk varlığı riske girecekti. Allah’a şükürler olsun ki komuta heyetinin planları sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş, düşman savaş meydanlarında zelil olmuştur." açıklamaları yer aldı.

 

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS