Şehrin yeni gözdesi: Sille Baraj Park

Şehrin yeni gözdesi: Sille Baraj Park

SELÇUKLU Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Sille Baraj Park bu yıl da Konyalılardan yoğun ilgi görüyor.

KONYA,(DHA)- SELÇUKLU Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Sille Baraj Park bu yıl da Konyalılardan yoğun ilgi görüyor. Konya’yı denizle buluşturan Sille Baraj Park, hafta sonlarında  40 bine yakın ziyaretçiyi ağırlıyor.

Türkiye'nin en büyük parklarından biri olan ve Selçuklu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Konya'ya kazandırılan Sille Baraj Park, bu yıl da binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Günlük yaşamın stresinden uzaklaşıp nefes almak isteyen binlerce insan Sille'nin temiz havasında aileleriyle birlikte hoşca vakit geçirmek için baraj parka akın ediyor.

Konyalıları su ile buluşturan ve şehrin yeni cazibe alanı olan baraj parkta, izci kampı merkezi, tekne gezinti alanı, uçurtma tepesi, çay bahçesi, restoran, mescid, iskele, ahşap gezinti yolları, çim amfi, çocuk oyun alanları, spor alanları gibi farklı etkinlik alanları yer alıyor.

Sille Baraj Park, 1.985.000 metrekarelik alanı ile Türkiye'de yapılmış en büyük parklardan biri. Park içerisinde 221.000 metrekare yüzey alanı ve 2.500.000 metreküplük tam doluluk kapasitesi ile Sille Himmet Ölçmen Barajı yer alıyor. Baraj çevresinde piknik alanları, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, tırmanma parkurları yer alıyor. Öğrenciler ve izcilere yönelik olarak kullanılması amacıyla kamp alanları oluşturulan park içerisindeki gölette kayıkla gezinti yapılabiliyor.


 


 


 


 


 


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS