Irak heyetinden Başkan Polat'a ziyaret

Irak heyetinden Başkan Polat'a ziyaret

MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Entegre Çevre Projesi ve Çöpgaz Elektrik Santralini incelemek için Irak'ın çeşitli kentlerinden Malatya'ya gelen Irak Heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı ziyaret etti.

MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Entegre Çevre Projesi ve Çöpgaz Elektrik Santralini incelemek için Irak'ın çeşitli kentlerinden Malatya'ya gelen Irak Heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı ziyaret etti.
Ziyarete,Bağdat Vali Yardımcıları WasmıAbdulameerKadhım Al-Juboorı, ThawrahAhmed İbrahim Al-Dulhaımı, Enerji Müdürü IsraaKhalıdSabea Al-Hayatı, Çevre Müdürü AnaamThabitKhaleel Al-Bayati, Yatırım İzleme Daire Başkanlığı MarwahMahdıRadhı Al-Naseri, Enerji Müdür Yardımcısı RaadOmar Salman Al-ObaıdıveAlauldeenSayhoodShınan Al-Kandly katıldı. Irak'tan gelen heyet Başkan Polat'tan Malatya ile ilgili bilgiler aldı. Malatya'nın Türkiye'nin doğusunda gelişmiş en büyük kentlerden biri olduğunu belirten Başkan Polat, Malatya'nın Dünyanın kayısı başkenti olduğunu söyledi.  Başkan Polat, "Irak'la ilişkilerimizi kesinlikle geliştirmeliyiz, ilerletmeliyiz. Aynı coğrafyanın insanlarıyız, aynı kaderi paylaşıyoruz. Sizler bugün bazı tesislerimizi gezdiniz. Entegre çevre projemiz, birçok kente örnek olacak düzeydedir. Eski vahşi depolama alanından 12,4 megavatlık enerji üretiyoruz. Sistem 60 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılıyor. Amacımız gelecek nesillere daha iyi bir Malatya bırakabilmek. Bunun içinde çevreci her projeyi hayata geçiriyoruz" dedi.
Bağdat Vali Yardımcıları WasmıAbdulameerKadhım Al-Juboorı, Büyükşehir Belediyesi'nin çevreci güzel projeler yaptığını belirterek, "Malatya Büyükşehir Belediyesinin Çevre entegre projesini incelemekteki amacımız bu projenin aynısını Irak'ta hayata geçirmek. Bu nedenle konusunda uzman arkadaşlarımızla Malatya'da incelemelerde bulunduk. Malatya Büyükşehir Belediyesi muazzam güzel işler yapmış. Bizlerde bu projeleri örnek alıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı tebrik ediyorum. Bizlerle yakından ilgilenen belediye yöneticilerine ise teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Başkan Polat Irak Heyetine ziyaretin anısına kayısı ve çeşitli hediyeler verdi. Heyet Orduzu bölgesinde bulunan eski çöp sahası ve Çöpgaz Elektrik Santralinde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden tesisler ile ilgili bilgiler alan heyet tesislere hayran kaldı.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS