Malatya'da 'Çocuk Şenliği'

Malatya'da 'Çocuk Şenliği'

YEŞİLYURT Belediyesi, Türkiye'de büyük yankı uyandıran ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Sosyal belediyecilik' ödülüne layık gördüğü 'Keşke' projesine katılan yetim ve öksüz çocukları 'Keşke Her Gün Böyle Olsa Çocuk Şenliği'nde bir araya getirdi.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- YEŞİLYURT Belediyesi, Türkiye'de büyük yankı uyandıran ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Sosyal belediyecilik' ödülüne layık gördüğü 'Keşke' projesine katılan yetim ve öksüz çocukları 'Keşke Her Gün Böyle Olsa Çocuk Şenliği'nde bir araya getirdi. Renkli anların yaşandığı şenliğe büyük ilgi gösteren çocuklar, kendileri için özel olarak ayarlanan aktivitelerde doyasıya eğlendi.
'Bütün Çocuklar Mutlu Olsa' sloganı altında dört yıldır Yeşilyurt'ta yürütülen ve birçok yerel yönetimin model olarak aldığı 'Keşke' projesi, yetim ve öksüz çocukların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'sosyal belediyecilik' alanında Yeşilyurt Belediyesini ödüllendirdiği, bugüne kadar 828 çocuğun isteklerinin gerçeğe dönüşmesini sağlayan 'Keşke' projesine katılan yetim ve öksüz çocuklar, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliğinde Akçadağ Sultansuyu Tarım İşletmesinde düzenlenen 'Keşke Her Gün Böyle Olsa Çocuk Şenliği'nde unutamayacakları bir gün yaşadı. Evlerinden servislerle alınarak şenliğin düzenlendiği alana getirilen çocuklar, bir yandan kendileri için hazırlanan ikramları tadarken, diğer taraftan da her anı heyecan dolu etkinliklere katılarak keyifli anlar yaşadı. Doğunun ilk ve tek Hippoterapi Merkezi olma özelliği taşıyan tesislerde kendileri için hazırlanan atlara binerek alan içerisinde tur atan çocuklar, müzik dinletisi, palyaço gösterileri, yarışmalar ve yüz boyama etkinliklerine katılarak bol bol eğlendi. Çeşitli aktivitelerle heyecan dolu anlar yaşayan çocukların mutluluğu yüzlerinden okundu. AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kâhtalı ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da şenliğe katılarak çocukların heyecanına ortak oldu. Anne ve babasız büyüyen çocukların eksik yanlarını tamamlamak için herkese büyük görevler düştüğünü söyleyen Başkan Çınar, Türkiye çapında büyük yankı uyandıran 'Keşke' projesiyle yetim ve öksüz çocukların yüzlerinde az da olsa tebessüm oluşturdukları için mutlu olduklarını söyledi. Etkinliğe katılanların büyük ilgi gösterdiği Milletvekili Kâhtalı ile Başkan Çınar, Hippoterapi Merkezi'nde ata binen çocuklarla yakından ilgilendikten sonra bindikleri atlarla tur attı. Çocuk şenliğine katılan aile fertleri de, yetim ve öksüz çocuklara yönelik farkındalık oluşturan başta 'Keşke' projesi olmak üzere diğer hizmetlerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkür etti.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS