Başkanlardan 30 Ağustos mesajı

Başkanlardan 30 Ağustos mesajı

MERSİN'de Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, yayınladıkları mesaj ile 30 Ağustos Zaferi'nin 96'ıncı yıldönümünü kutladı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, yayınladıkları mesaj ile 30 Ağustos Zaferi'nin 96'ıncı yıldönümünü kutladı.
BAĞIMSIZLIK DESTANI
30 Ağustos'un Türk Milleti'ndeki özgürlük ve bağımsızlık ruhunun ispatı olduğunu belirten Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, "30 Ağustos Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde ilelebet bağımsız yaşayacağımızı tüm dünyaya ilan eden bir destandır. Aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği vatanımızın geleceği ve milletimizin bekası için her türlü fedakarlığı göze alacağız" dedi.
CUMHURİYETİMİZİ MUHAFAZA ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise Türk Milleti'nin tarih boyunca bağımsızlığından taviz vermediğine dikkat çekerek, "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nden zaferle çıkılarak topraklarımız kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza etmeyi sürdürecek, daha çok çalışarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
RAHMETLE YAD EDİYORUZ
Türk Milleti'nin 30 Ağustos zaferinin ardından aydınlık bir döneme girdiğini dile getiren Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut da şunları kaydetti:
"Tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen, bunu da tüm dünyaya gösteren kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve ve şükranla yad ediyoruz."
İLHAM KAYNAĞI
Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ise zaferin dünyaya ilham kaynağı olduğunun altını çizerek, duygularını şu cümleler ile ifade etti:
"Anadolu halkının varını yoğunu feda ettiği savaş sonucunda Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır. Tüm dünyaya ilham kaynağı olan bu şanlı direniş karşısında diz çökmek zorunda kalan emperyalist güçler, bu topraklardaki emellerinden vazgeçmek zorunda kalmışlardır. Bağımsız bir ülkede yaşamanın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyüktür."
ATALARIMIZA LAYIK OLACAĞIZ
MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan da 30 Ağustos'un Türk Tarihi'ndeki en önemli başarılardan birisi olduğuna işaret ederek, "30 Ağustos, ülke topraklarının işgal kuvvetlerine bırakılmayacağının açık bir ifadesidir. Bu büyük destana, birlik ve beraberliğimize her zaman sahip çıkarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü ve bekası için yorulmadan çalışacak, ülkemizi dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi yaparak atalarımıza layık olacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS