İşkur'dan 'Engelli Girişimci' projesi

İşkur'dan 'Engelli Girişimci' projesi

MERSİN'in Erdemli ilçesinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nün engeli girişimcilere yönelik hayata geçirdiği 'Kendi İşyerini Kur' isimli proje kapsamında oluşturulan kuaför ve güzellik salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Erdemli ilçesinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nün engeli girişimcilere yönelik hayata geçirdiği 'Kendi İşyerini Kur' isimli proje kapsamında oluşturulan kuaför ve güzellik salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Kaymakam Avni Kula, Hizmet Merkezi Şube Müdürü Mustafa Doğan, Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Halil Bozkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Şevk ve çok sayıda vatandaş katıldı. Projeye ilişkin yapılan sunumda, proje temelinin '50 ve üzerinde işçi çalıştıran tüm kamu ve özel sektör işyerleri belirlenen oranlarda engelli çalıştırmakla yükümlüdür' şeklindeki iş kanununun 30'uncu maddesinin oluşturduğu belirtildi. Yükümlüklerini yerine getirmeyen işyerlerine idari para cezasının uygulandığı dile getirilirken, tahsil edilen ceza tutarlarının engelil bireylerin istihdamı için kullanıldığı kaydedildi.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS