Spor ve eğlence bir arada

Spor ve eğlence bir arada

MERSİN'in Mezitli ilçesindeki yaz kurslarına katılan çocuklar hem spor yapıyor, hem de gönüllerince eğleniyor.

Gülhan DEMİRCİ/MEZİTLİ(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Mezitli ilçesindeki yaz kurslarına katılan çocuklar hem spor yapıyor, hem de gönüllerince eğleniyor.

Çocukların kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle buluşturulmasını amaçlayan Mezitli Belediyesi'nin; bale, futbol, jimnastik, yüzme, tenis, okçuluk, zumba dans, resim, satranç, piyano, keman ve İngilizce gibi 24 farklı branşta düzenlediği yaz kursları kapılarını açtı. Kurslar sayesinde yaz tatilini iyi şekilde değerlendiren çocuklar hem öğreniyor hem de eğleniyor.

Çocukların kurslar sayesinde sosyalleştiğini belirten Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Çocuklara spor alışkanlığı kazandırmak ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak için geleneksel hale getirdiğimiz yaz kurslarımıza katılım her geçen yıl artarak devam ediyor. Alanında uzman eğitmenlerimizin verdiği kurslarda çocuklar, istedikleri alanda kendilerini geliştiriyorlar. Ekonomik şartlarda, güvenli ve modern ortamlarda spor yapma imkanı sunuyoruz. Kurslar sayesinde sosyalleşen çocuklarımız, takım ruhunu, paylaşmayı, spor ahlakını ve kültürünü öğreniyor. Aileler de birbirlerini tanıyıp yeni dostluklar kuruyorlar" dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS