Tarsus Belediyesi'nin koku mücadelesi

Tarsus Belediyesi'nin koku mücadelesi

MERSİN'in Tarsus ilçesinde vatandaşların gübre kokusu şikayetleri üzerine harekete geçen belediye ekipleri, temizlik ve ilaçlama çalışması başlattı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde vatandaşların gübre kokusu şikayetleri üzerine harekete geçen belediye ekipleri, temizlik ve ilaçlama çalışması başlattı.

Yaşadıkları bölgedeki gübre kokusundan rahatsız olan Tarsuslular, şikayetlerini belediyeye bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen Zabıta ile Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, belirtilen bölgelerde inceleme ve tespit çalışması gerçekleştirdi. Tarımsal alanlara kontrolsüz gübre boşaltıldığını saptayan ekipler, temizlik ve ilaçlama çalışması başlattı. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Şevket Can, "Tarımda kullanılan gübreler başta olmak üzere, koku oluşturan unsurları ortadan kaldırmak için sürekli mücadele ediyoruz. Ekiplerimiz koku oluşturan atıkların kaldırılması için gereken yasal işlemleri sürdürmekte  ve tarım arazisi dışındaki koku oluşturan noktalarda ilaçlama yapmaktadır" dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS