Yuva çocuklarına şefkat eli

Yuva çocuklarına şefkat eli

MERSİN Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde yaşayan ihtiyaç sahibi yetim çocuklarla bir araya gelerek kestiği iki kurbanı yuvaya bağışlayıp, 15'i erkek 40'ı kız toplam 55 çocuğa bayramlık hediye etti.

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) - MERSİN Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde yaşayan ihtiyaç sahibi yetim çocuklarla bir araya gelerek kestiği iki kurbanı yuvaya bağışlayıp, 15'i erkek 40'ı kız toplam 55 çocuğa bayramlık hediye etti.
Bayramların toplumun her kesimini kucaklayan ve insani tüm değerleri bünyesinde barındıran önemli günler olduğuna vurgu yapan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, "Bu bağlamda insani ve sosyal sorumluluk kapsamında bayramlarda yardımlaşma, dayanışma içerisinde bulunup, imkanı olmayana yardım ve şefkat elini uzatmak hepimizin görevidir. Biz bu Kurban Bayramında iyiliği çocuklarımızla paylaşma, yardımlarımızı yerine ulaştırma adına yuvada barınan çocuklarımızla bir araya geldik. Ayrıca bu etkinliğimizle yuvada barınan çocuklarımıza bayramda kendilerini yalnız hissetmemeleri adına moral ve motivasyon verme amacındayız" dedi.
Bayram coşkusunu yaşamak için, vecibelerini unutmamak gerektiğini ifade eden Başkan Dinçer, "Bayramın vecibeleri kapsamında güçsüzlere şefkat eli uzatmak, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak, küskünlüklere son vermek gerek. Biz bu amaç doğrultusunda Kurban Bayramı dolayısıyla kestiğimiz iki kurbanı yuvaya bağışlıyoruz. Ayrıca çocuklarımıza bazı hediye ediyoruz. Bunlar bu ülkenin çocukları. Onların topluma faydalı birey olarak yetişmelerini sağlamak hepimizin görevidir. Bu amaç doğrultusunda bugün buradayız. Bu duygu düşüncelerle başta yuvada barınan çocuklarımız olmak üzere esnaf ve sanatkarlarımız ile hemşerilerimizin kurban bayramını kutluyorum" şeklinde sözlerini tamamladı.
Mersin Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğüne gerçekleştirilen ziyarette Birlik Başkanvekili Ömer Şahbudak, Birlik Yönetim kurulu üyesi Mustafa Güçyetmez, Birlik Disiplin Kurulu Başkanı Aziz Biricik, Mersin Fotoğrafçılar Odası Başkanı Önder Türkmen ve Mersin Berberler Odası Başkanı Doğan Gündüz'de hazır bulundu.

FOTOĞRAFLI

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS