Köy okullarında anız yangını eğitimi

Köy okullarında anız yangını eğitimi

OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, köy okullarında anız yangını eğitimlerine başlandı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, köy okullarında anız yangını eğitimlerine başlandı.

İl Müdürü İbrahim Sağlam, bölgede, gerek dikkatsizlik ve tedbirsizlik gerekse ikinci ürün ekilişi nedeniyle hasat artıklarının yakılmakta olduğunu, bu yanlış uygulamanın çevreye, doğaya ve milli ekonomiye telafisi imkansız büyük zararlar verdiğini söyledi.

Müdür Sağlam, "Bakanlığımız genelgelerinin ilgili maddesi gereği "Anız Yangınlarının Önlenmesi" için eğitim ve yayım çalışmalarına öncelik verilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle eğitim verilmek üzere köy ilköğretim okullarında teknik elemanlarımızca görsel yayın cihazları eşliğinde eğitim verilmektedir" dedi. İbrahim Sağlam, hedeflerinin, daha fazla kitleye ulaşarak anız yakmanın zararları konusunda duyarlılığı yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti.

Eğitim kapsamında Merkez İlçe Dervişli Köyü ve Bahçe İlçesi Burgaçlı ve Nohut Köylerinde eğitime başlandığı, diğer ilçe ve merkez köylerde eğitim çalışmalarına devam edileceği belirtildi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS