Zorkun'da çevre temizlik kampanyası

Zorkun'da çevre temizlik kampanyası

OSMANİYE Belediyesi tarafından başlatılarn "Temiz çevre, kampanyaya sen de destek ver" projesi kapsamında çerçevesinde, Zorkun Yaylası çarşı merkezi ve Çocuk Şenliği Tepesinde çevre temizliği yapıldı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Belediyesi tarafından başlatılarn "Temiz çevre, kampanyaya sen de destek ver" projesi kapsamında çerçevesinde, Zorkun Yaylası çarşı merkezi ve Çocuk Şenliği Tepesinde çevre temizliği yapıldı.

Belediye Temizlik İşleri ve Çevre Müdürlüğünün birlikte düzenlediği kampanyaya Osmaniye Belediyesi İzci Kulübü öğrencilerinin yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye İl-İlçe ve Kadın Kolları Başkanlığı, Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlarda katılarak destek verdi. Zorkun yaylası girişinden başlayıp çarşı merkezinden devam eden çalışma Zorkun Çocuk Şenliği Tepesinde tamamlandı. Yürüyüş esnasına çevredeki çöpler kampanyaya katılanlar tarafından toplanırken, çevre ile ilgili duyarlılığı arttırmak için yürüyüşe katılanlar ellerinde çevre ile ilgili dövizler taşıdı.

Zorkun Çocuk Şenliği Tepesinin tamamı kampanyaya katılanlar tarafından tamamen temizlendi. Bu proje ile temiz bir çevre ile sağlıklı bir toplumu hedeflediklerini söyleyen Başkan Yardımcısı Sehavet Arslankurt,  Belediye Başkanı Kadir Kara'nın talimatları çerçevesinde birlikte yönetim ilkesi kapsamında toplumun tüm kesimleri ile birlikte bu kampanyayı yaptıklarını söyledi.

Arslankurt, "Çevreye olan duyarlılığı insanlarımıza hissettirmek, farkındalık yaratmak ve bunun yansıra çevre ve temizlik bilincini eş zamanlı olarak küçük yaştan başlayarak her yaştaki insanımıza hatırlatmak adına Osmaniye’mizin dört bir yanını daha temiz, daha yaşanabilir, daha güzel bir şehir yapabilmek adına bu kampanyayı yapmış bulunuyoruz" dedi. Etkinlik, şenlik tepesinde yapılan çevre temizliğinin ardından vatandaşlara ve esnafa fidan dağıtımı ile sona erdi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS