Atakum’dan eğitime yüzde 100 destek

Atakum’dan eğitime yüzde 100 destek

– SAMSUN Atakum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Etüt Eğitim Merkezi gençleri üniversite sınavlarına hazırlıyor.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN Atakum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Etüt Eğitim Merkezi gençleri üniversite sınavlarına hazırlıyor. Gençlere verdikleri önemden hareketle, eğitime yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, etüt merkezinin gençlerin eğitimine katkı sağlayacağını söyledi.


Atakum ilçesi Mimarsinan Mahallesinde hayata geçirilen Atakum Belediyesi Gençlik Etüt Eğitim Merkezinin üniversite adayı gençlerin sınavlara hazırlanacağı önemli bir eğitim-öğretim yuvası olacağını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Gençlerimize yönelik sportif, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında birçok proje hayata geçiriyoruz. Etüt Merkezimizle de gençlerimizin eğitim hayatına katkı sağlayacağız” dedi.


ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANACAKLAR


Atakum Belediyesi Gençlik Etüt Eğitim Merkezinin, Atakum Belediye meclisi kararıyla Halk Eğitim Merkezine tahsis edildiğini ifade eden Başkan Taşçı, “Atakum Belediye Meclisimizde aldığımız kararla, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası yanında yapımını tamamladığımız Etüt Eğitim Merkezimizi Halk Eğitim Merkezine tahsis ettik. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından burada görevlendirilecek öğretmenler, gençlerimizi üniversite sınavına hazırlayacak. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin her alanda gelişimi için önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Bir yandan sosyal, kültürel ve sportif alanlarda gelişimleri için projeler hayata geçirirken, bir yandan da eğitim ve öğretimlerini çeşitli kurslar ve etkinliklerle destekliyoruz” diye konuştu.


GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ


Özellikle gençlere yönelik spor ve eğitim alanında ardı ardına projeler ürettiklerini ve bu projeleri son sürat tamamladıklarını belirten Başkan Taşçı, "Atakum Belediyesi olarak, sadece gençlerimize yönelik hizmet veren ‘Gençlik Masası’ birimini kurduk. Bu birim bölgemizde bir tek Atakum Belediyesinde var. Atakum Belediyesi Gençlik Masası aracılığıyla genç odaklı birçok proje hayata geçiriyoruz. Bu projeleri ise gençlerimizle konuşarak, tartışarak, onların istek ve önerilerini dikkate alarak, onlarla birlikte hazırlıyoruz. Atakumlu gençlerle her fırsatta bir araya geliyorum. Onlarla her buluşmamızda Atakum için yaşadıkları heyecanı hissediyorum. Gençlerimizi geleceğimizin teminatı olarak görüyor, onlara her alanda çok güveniyorum” şeklinde konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS