Başkan Genç: 15 Temmuzu unutmayacağız

Başkan Genç: 15 Temmuzu unutmayacağız

SAMSUN'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "15 Temmuz kahramanlarımızı ve destanımızı unutmayacak, unutturmayacağız" dedi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "15 Temmuz kahramanlarımızı ve destanımızı unutmayacak, unutturmayacağız" dedi.


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Mesajında, bu karanlık gecenin, hala hafızalardaki tazeliğini koruduğunu belirten Başkan Genç, "Milletin iradesini ve bağımsızlığını hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin asil duruşu sayesinde hedefine ulaşamadı ve asla da ulaşamayacaktır. Devletini canı pahasına koruyan yüce milletimiz, her türlü övgü ve takdiri hak ediyor. Belediye olarak aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak ve o karanlık geceyi unutturmamak, gelecek nesillere aktarmak amacıyla bir çok tesisimize şehitlerimizin adlarını verdik. 15 Temmuz kahramanlarımızı ve destanımızı unutmayacak, unutturmayacağız. 15 Temmuz hain darbe girişimi, milletimiz sayesinde başarısız olarak kahramanlık destanına dönüşmüştür. Ama en önemlisi her zaman milletimiz devletine sahip çıkmak için hazır bulunduğunu ve bu devleti kimseye böldürmeyeceğini göstermiş oldu. 15 Temmuz ile birlikte gördük ki ülkemizin hem içerde hem dışarıda sevmeyeni çok fazla. Bunlara karşı her zaman uyanık olmalıyız" şeklinde konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS