Başkan Tok’tan 15 Temmuz mesajı

Başkan Tok’tan 15 Temmuz mesajı

 SAMSUN İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "15 Temmuz'da tüm dünyaya Çanakkale ruhunu bir kez daha gösteren, bayrağına, vatanına canı pahasına sahip çıkan milletimizin asil insanlarına çok şey borçluyuz" dedi.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "15 Temmuz'da tüm dünyaya Çanakkale ruhunu bir kez daha gösteren, bayrağına, vatanına canı pahasına sahip çıkan milletimizin asil insanlarına çok şey borçluyuz" dedi.


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tok, 15 Temmuz gecesinin asla unutulmayacak destanlar arasına girmiş olduğunu belirterek, "O gece, karanlıktan aydınlığa çıkarken Türk Milleti olarak yeniden kenetlenmeyi ve tüm dünyaya milletimizin gücünü tekrar hatırlatmış olmayı sağladı. Üniformalı ihanet çetesinin hain kalkışmasını gördükten sonra tesislerden ayrılarak kızlarım ve eşimle helalleşmek için hemen eve geçtim. Birbirimizle helalleştik. Abdestimizi aldık. Hemen meydana indik. Tabi bu arada Cumhurbaşkanımızın halkımıza yaptığı meydanlara inin çağrısı yapılmamıştı. Meydanlarda vatandaşlarımızla buluştuğumuzda çok duygusal anlar yaşadık. Birbirilerimizle kucaklaştık. Vatandaşlar meydanlarda bizleri görünce coşku ve heyecan daha da arttı. Bizleri vatandaş bağrına bastı. O hain kalkışmaya milletin inancı ve ferasetiyle bertaraf oldu" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin 15 Temmuz'da 2'inci istiklal mücadelesi verdiğini belirten Başkan Tok, "Milletimize darbe yapmak isteyenler milletimiz tarafından darbe yemiştir. İhanet çetesine karşı o gece, milli mücadelemizi, ikinci bir kurtuluş savaşını verdik. Halkımız birlik oldu ve sabaha karşı ezan ile beraber ikinci bir Çanakkale zaferine adını altın harflerle yazdırdı. Bütün dünya bir milletin kendi özgürlüğüne, kararına, iradesine sahip çıkmasının nasıl olduğunu gördü. Milletimizin gösterdiği kararlılık, dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiş olduğu da açık bir gerçektir. Herkes bilmelidir ki, bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır. 15 Temmuz'u milletimizin istiklalinin ve istikbalinin, kurtuluşunun tarihidir. Bu vesile ile 15 Temmuz destanımızın 2’nci yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS