Avrupalı gönüllüler Tokat’ta misafir

Avrupalı gönüllüler Tokat’ta misafir

TOKAT Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü AR-GE Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü 3' projesi kapsamında 1 yıl süreyle 4 Avrupa Birliği vatandaşı Tokat’ta yaşayacak.

TOKAT,(DHA) - TOKAT Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü AR-GE Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü 3' projesi kapsamında 1 yıl süreyle 4 Avrupa Birliği vatandaşı Tokat’ta yaşayacak.
Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü AR-GE Şube Müdürlüğü tarafından  yaklaşık 110 bin TL AB hibe desteği ile proje hazırlandı. 4 Avrupa Birliği vatandaşının 1 yıl süreyle Tokat’ta kalacağı projeye ilçelerde bulunan gençlik merkezlerini de dahil ederek daha geniş bir kitleye ulaşılmasının hedeflendiği belirtildi.
4 Avrupa Birliği vatandaşına 1 yıl boyunca ev sahipliği yapacaklarını dile getiren Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, “Hazırladığımız bu proje sayesinde Sabri Arfaoui ve Riccardo D'acquisto isimli İtalya’dan gelen gönüllülerimiz ile gençlik merkezlerimizde gönüllü çalışmalar yürüten gençlerin ve tesislerimizdeki sporcuların birlikte faaliyetlerde bulunmaları sağlanacaktır. Projemiz uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti olarak hazırlanmıştır. Planladığımız faaliyetlerle 4 gönüllü kurumumuzda uzun dönem AGH yapma imkanı bulacaktır. Projemize, imkanları ekonomik, sosyal ve coğrafi açıdan kısıtlı olan gençleri dahil ettik. Ayrıca AGH için başvuru yapan gençlerin kabul alması ve uzun süreli işbirliğine dayanan ortaklıklar sayesinde imkanı kısıtlı gençleri AGH fırsatından faydalandırmak amacını da taşımaktadır. Projenin ana hedefi, farklı kültür ve toplumlar arasında anlayış ve güven duygusunu geliştirmek, konuşup dinlemek suretiyle diyalog kurmak ve Ülkemiz gençleri ile Avrupa gençlerini bir araya getirmek, kaynaşmalarını, fikirlerini paylaşmalarını, yeni dostluklar geliştirmelerini, ortak ürünler üretmenin ve paylaşmanın değerini yaşayarak öğrenmelerini temin etmektir. Projemiz ile ilçelerimizde bulunan Gençlik Merkezlerimizi de sürece dahil ederek daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflemekteyiz. İlçelerde bulunan gençleri AGH projelerine dahil ederek programın daha geniş bir yelpazede etki etmesini amaçlıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS