Tokat'ta, 'Kırmızı Düdük' uygulaması

Tokat'ta, 'Kırmızı Düdük' uygulaması

 TOKAT'ta "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında,  uygulumalama noktalarında araçlardaki çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve broşür dağıtıldı.

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA) -  TOKAT'ta "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında,  uygulumalama noktalarında araçlardaki çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve broşür dağıtıldı.
Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla yollarda oluşabilecek trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla 81 ilde 'Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük' projesi başlatıldı. Proje kapsamında Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Tokat- Turhal karayolunda uygulama yaptı. Uygulama kapsamında içinde çocuklu ailelerin bulunduğu araçlar durduruldu. Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, araçlarda bulunan çocuklara proje hakkında bilgi vererek kırmızı düdük, tişört ve şapka hediye etti.  Topaloğlu, çocuklardan, içinde bulundukları otomobilin sürücüsünün kurallara uymaması halinde kırmızı düdüğü çalması istedi. İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu "Emniyet Genel Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu bir kampanya var. 'Bu bayramda bende trafik polisiyim. Hatalı sürücüye kırmızı düdük.' Kapsamında çocuklarımıza kırmızı düdük dağıtacağız. Amacımız çocuklarımız vasıtasıyla çocuklarımızın aileleri ve yakınlarına çocuklarımız araçtayken veya yaya olarak ailelerinde gördükleri kural hatalarını kırmızı düdük çalmak suretiyle onları ikaz edecek. Onları bilinçlendirecekler. Dolayısıyla çocuklar vasıtasıyla trafik bilincini artırma konusunda bir çalışma yapacağız" dedi.
Ayrıca, İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince, Tokat Turhal karayolu, D-100 karayolu üzerinde drone ile trafik uygulaması başlattı. Tokat-Turhal karayolu üzerinde drone hava aracı ile yapılan trafik denetiminde trafikte hata yapan sürücüler uyarılarak kural ihlali yapan sürücülere idari para cezası uygulandı.

FOTOĞRAFLI 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS