Trabzon'da telefonla dolandırıcılık

Trabzon'da telefonla dolandırıcılık

 TRABZON'da kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, telefonla aradıkları Erdal Şahin’i 41 bin lira dolandırdı.

Osman ŞİŞKO/TRABZON, (DHA) - TRABZON'da kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, telefonla aradıkları Erdal Şahin’i 41 bin lira dolandırdı.


Erdal Şahin’i telefonla arayan dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıttı, adına terör örgütüne para yatırıldığını tespit ettikleri anlattı. Dolandırıcılar önce emniyete sonra bankaya yönlendirdikleri Şahin’in hesaplarına 41 bin lira yatırmasını sağladı. Dolandırıldığını anlayan Şahin, polise başvurarak şikayetçi oldu.


Olayı anlatan Erdal Şahin, kendisini arayanların polis olduğunu söylediğini belirterek “Bana ‘Yol kontrolü yaparken sizin TC numaranız ile terör örgütüne para yatırıldı’ dediler. Gümüşhane’deki köyümün muhtarı ile beni görüştürdüler. Çocuğumun nerede askerlik yaptığını da bana söyleyince bende şahıslara inandım. Bana evime operasyon yapacaklarını ve evde değerli eşya olup olmadığını sordular. Bende askerde olan çocuğumu evlendirmek için biriktirdiğim 41 bin lira olduğunu söyledim. Onlarda operasyonda bu para kaybolursa karışmayız, bu parayı alarak Trabzon da en yakın emniyet binasına götürmemi söylediler. Daha sonra ben karakola yaklaştığımda beni  tekrar arayarak evine operasyon yapıldı artık emniyete gitmene gerek kalmadı hanımın yanımızda dediler. Savcılık elinde olan paranın seri numaralarını kontrol edecek bankaya gideceksin dediler. Benle birlikte hanımımı aramışlar onunda sesini kaydedip bana dinletiler. Bende bankaya giderek parayı yatırdım” dedi.


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS