Erciş'te 'Aile Oyun Merkezi' açıldı

Erciş'te 'Aile Oyun Merkezi' açıldı

VAN’ın Erciş ilçesinde çocukların ve ailelerin daha eğlenceli vakit geçireceği ilçede ilk olma özelliği taşıyan 'Aile Oyun Merkezi' açıldı.

Barbaros KUL/ERCİŞ(Van),(DHA)-VAN’ın Erciş ilçesinde çocukların ve ailelerin daha eğlenceli vakit geçireceği ilçede ilk olma özelliği taşıyan 'Aile Oyun Merkezi' açıldı.

İlçenin Van Yolu caddesinde bulunan bin 100 metrekarelik merkezin açılışına  Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, Konya Kadı Hanı ilçe Kaymakamı Ercan Çiçek ile vatandaşlar katıldı. 

Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yaşar, ilçede yapılan hizmetler ile beraber Erciş'in göç veren bir ilçe konumundan göç alan bir ilçe konumuna geldiğini belirterek, "1990'lı yıllarda gerek terör olaylarının yaşattığı bir takım sıkıntılar, gerekse 2011 depreminin etkisi, ondan sonra da 2014'te yönetimdeki birtakım değişikliklerden dolayı Erciş hakikaten ciddi bir şekilde gerileyen bir ilçe konumundaydı. Hatta bırakın bir cazibe merkezi olmayı, sürekli göç veren bir ilçeydi. 2016 yılının Eylül ayında bizler Erciş'te kaymakam iken Erciş’e belediye başkan vekili olarak da atandık. Şu gördüğünüz cadde Erciş’in en önemli caddesi Van Yolu caddesi, bu caddenin fotoğraflarını çeker facebookta paylaşırlardı. Mars yüzeyinin ay yüzeyinin resimlerini koyarlardı, bir de Van yolu caddesini koyarlardı. Mars yüzeyi Van yolu caddesi diye caps yaparlardı. Allah’a çok şükür aradan 1 buçuk yıla yakın süre geçti. Van yolu caddesi Erciş'e yakışır bir cadde haline geldi. Van Yolu vitrin projesi demiştik güzel Erciş’in güzel vitrini demiştik öylede oldu." dedi.

Erciş'te alt yapı çalışmalarının da hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Kaymakam Yaşar sözlerine şöyle devam etti: "Başta Cumhurbaşkanımızın ve tek tek ilgili bütün bakanların desteğini arkamızda hissederek çalıştık. Şimdi nerdeyse Erciş’in asfaltlanmayan caddesi kalmadı. Aynı şekilde sahil yolumuzda Erciş’in şanına şöhretine yakışır bir vitrin projesi olarak ortaya çıktı. Şu an yüzde 80'nine yakın bir kısmını tamamladık. Erciş sadece Ercişliye değil civar il ve ilçelere hitap eden bir yer olacak. Yaklaşık 6,7 ay önce Özkan beyle tanıştık. Kendisi bir Ercişli olarak ilçedeki değişime ve gelişime katkıda bulunmak istediğini söyledi ve bu iş yerini açtı. Bu caddedeki mevcut işyerlerinin yaklaşık yüzde 10'u bizim dönemimizde açılan uluslararası firmalar. Sahilyolu’da öyle. Esnafımız yer kapmak istiyor. Erciş artık terör korkusundan, yokluktan göç veren bahsedilen bir ilçe değil. Artık göç alan bir ilçe haline gelmiştir" 

İşletme sahibi Özkan Akdağ ise, "Bu yatırımın arkası gelecek. Buranın açılışı aşağı yukarı bir buçuk yılımızı aldı. Fizibilite çalışmaları yapıldı, araştırmalar yapıldı. Erciş’te böyle bir ihtiyacın olduğu anlaşıldı ve bu mekanı açmaya karar verdik. Amacım doğup büyüdüğüm Erciş’e yatırım yaparak sosyal alanların genişlemesine katı sunmak. Oyun merkezimiz ailelere yönelik. Ailelerin çocukları ile birlikte beraber gelip eğleneceği bir alan oluşturduk. Allah’a şükür rağbet çok, gelen müşterilerimiz bu imkanlardan istedikleri gibi faydalanıyor." diye konuştu.

 FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS