Okullarda uyum haftası başladı

Okullarda uyum haftası başladı

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)-2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Yalova'da 1, 5 ve 9

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)-2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Yalova'da 1, 5 ve 9. sınıf öğrencileri ise okula uyum haftası programı dahilinde bugün ders başı yaptı.

Yalova'da 3 bin 142 öğretmen, 2 bin 870 anasınıfı, 3 bin 37 birinci sınıf, 3 bin 236 beşinci sınıf, 3 bin 166 dokuzuncu sınıf öğrencisine ilk ders zili çaldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, uyum haftasının amacının öğrencilerin okul kaygısını azaltmak, alışma sürecini hızlandırmak ve öğrencilere okulu sevdirmek olduğunu, hafta boyunca öğrencilerin okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla çocuk, aile ve öğretmen tanışma programları gibi etkinlikler düzenleneceğini söyledi.

Velilerle sohbet eden İl Müdürü Ali Tosun, “En değerli varlıklarınızı emanet ettiğiniz bu okullar sizin de desteğinizle daha da güçlenecektir. Bu nedenle sık sık öğretmenlerinizi ve okulunuzu ziyaret ediniz. Çocuklarınızın iyi insan olarak yetişmeleri sizlere bağlıdır. Siz onlar için birer modelsiniz. Hayatın her alanında sizi ve ülkemizi temsil edecek çocuklarınıza iyi örnek olunuz, onlardan ilginizi ve desteğinizi eksik etmeyiniz” dedi.

“İnsan odaklı hizmet anlayışı içinde olacağız” diyerek konuşmasına devam eden Tosun, “İnsan odaklı bir mesleğe sahibiz. Velilerimizin talebi bizim için önemli ve değerlidir. Bu açıdan velilerimizin taleplerini imkanlarımız dahilinde çözmeye çalışacağız. Öğrencilerimize daha iyi eğitim verebilmek için velilerimizle işbirliğini kuvvetlendirecek adımlar atmalıyız” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sözlerine atıfta bulunan İl Müdürü Tosun, “Sayın Bakanımızın da dediği gibi eğitim sistemimizin başarısı öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecek. Çocukların gelişimi öğretmenin gelişimiyle mümkün olacak. Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler, öğretmenlerin birlik ve beraberliğini sürekli kılmak, öğretmenler arasında sevgi ve saygı bağlarını güçlendirmek ve mesleki dayanışmayı ileri götürmek amacındayız. Öğretmenler için kimseye sağlanmayan olanakları yaratmak zorunda olduğumuzun da bilincindeyiz. Bunu da bir an önce yapmamız gerektiğinin farkındayız” dedi.

Tosun, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başarı, huzur ve mutluluk getirmesini, millet için hayırlara vesile olmasını diledi.

FOTOĞRAFLI

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS