hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  15 Haziran Hangi Burç? 15 Haziran Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...

  15 Haziran Hangi Burç 15 Haziran Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...
  expand

  15 Haziran tarihinde dünyaya gelen kişilerin burçları yakınları ve bu burca sahip olan kişiler tarafından merak konusu oluyor. Peki, 15 Haziran ne burcu, hangi burç? İşte 15 Haziran tarihinde doğanların burcu ve ortak özellikleri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  15 Haziran günü doğmuş kişiler ikizler burcu olurlar. İkizler burcu hava grubuna mensup bir burçtur ve değişkendir.

   15 Haziran Hangi Burç?

   15 Haziran tarihine denk gelen burç ikizler olarak karşımıza çıkar. İkizler burcunun astrolojideki tarihleri 22 Mayıs ile 21 Haziran’dır. Hava grubundan bir burç olan ikizler burcu Merkür gezegeni tarafından yönetilmektedir. Uğurlu taşları akik olan ikizler burçlarının şanslı sayıları 5, şanslı günleri ise çarşambadır.

   Karşıt burçları yay olan ikizler bu kişilerle anlaşma konusunda oldukça zorlanırlar. İkizler burçlarının metalleri civa, şehirleri ise Yeni Delhi, Londra ve San Francisco'dur. İkizler burçlarının çiçekleri açelya, çiğdem, lavanta ve mimoza olarak karşımıza çıkar. 

   15 Haziran Tarihinde Doğanların Burcu ve Ortak Özellikleri...

   15 Haziran tarihinde doğanların burcu ikizler olarak karşımıza çıkar. İkizler burçlarının yükselenlerini öğrenmeleri için hangi saatte doğduklarını bilmeleri gerekir. İkizler burçları hızlı düşünen ve hızlı hareket eden insanlardır. Bu nedenle aynı anda birden fazla iş yapabilirler ve onların yapamayacakları iş yoktur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Neşeli ve mutlu olan ikizler burçları farklı tavırları yüzünden çevresi tarafından yanlış anlaşılabilirler. Kendilerini iyi eğitmiş olan ikizler burçları yeni yerler görmeyi ve yeni bilgiler öğrenmeyi de severler.

   15 Haziranda Yaşanan Önemli Olaylar

  Milattan önce 763 senesinde Asurlular güneş tutulmasını tarihe not olarak yazmışlardır. Sonrasında zaman diziliminin oluşması için bu tutulma referans alınmıştır.

  15 Haziran 1865 tarihinde yetim ve yoksulların yatılı bir şekilde eğitim görmeleri için Darüşşafaka kurulmuştur.

  15 Haziran 1942 yılında Atatürk'ün Şişli'de oturduğu ev müze haline getirilmiştir. 

  15 Haziran 1752 senesinde uçurtma deneyi kullanılarak Benjamin Franklin tarafından yıldırım elektrik akımı ispat edilmiştir. 

   Yükselen İkizler Özellikleri Nelerdir?

   Yükselen burcu ikizler olan kişilerin duyguları ve düşünceleri sürekli değişiklik gösterebilir. Bu nedenle kolay sinirlenebilir, bir anda mutlu olabilir ya da anında heyecanlanabilirler. Yükselen ikizler orijinal bir kişiliğe sahip olur.

   Yazmayı ve okumayı seven bu kişiler insanlar iletişim kurma konusunda da çok başarılılardır. Aşk hayatları genelde dalgalı olduğu için evlenmeleri geç yaşta olabilir. İş hayatlarında hareket ararlar ve ağır işlerde çalışamazlar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow