hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Biden-Trump münazarası için geri sayım

  KAYNAKCNN TÜRK

  ABD'de kamuoyu, mevcut Başkan Joe Biden ve selefi Donald Trump arasında gerçekleşecek olan televizyon tartışmasına kilitlenmiş durumda. Münazaraya sayılı günler kalmışken, her iki adayın da mutabık kaldığı tartışma kuralları belli oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD’nin merakla beklediği tartışmaya sayılı günler kaldı. 5 Kasım seçimleri öncesinde Başkan Joe Biden ile Donald Trump, canlı yayında 2024 seçim kampanyasının ilk yüz yüze tartışmasına çıkacak.

  Trump nisan ayında, münazara için Biden'a çağrıda bulunmuştu. “Biden'ı tartışmaya davet ettim. Bu gece de dahil, istediği zaman yapabiliriz. Hazır mıyız? İşte buradayım. İstekliyim ve eğer o isterse, bunu pazartesi, salı ya da çarşamba gecesi yapabiliriz.”

  Biden-Trump münazarası için geri sayım

  Biden da birkaç hafta sonra münazaraya hazır olduğunu açıkladı. “Donald Trump 2020'de bana karşı iki münazarayı kaybetti ve o zamandan beri tartışmaya gelmedi. Şimdi benimle yeniden münazara yapmak istiyormuş gibi davranıyor. Bunu iki kez yapacağım. Hadi tarihleri seçelim Donald, çarşamba günleri boş olduğunu duydum.”

  27 Haziran'da CNN International ekranlarında gerçekleşecek tartışmanın kuralları belli oldu. Adaylar kuralları kabul etti. 90 dakikalık münazara süresince iki reklam arası olacak. Konuşma sırası gelen aday dışında, tartışma boyunca mikrofonlar sessize alınacak. Sahnede hiçbir dekora veya önceden yazılmış nota izin verilmeyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Biden-Trump münazarası için geri sayım

  2020 seçimlerinden önce yapılan münazarada Trump, Biden’ın birçok kez lafını bölmüş, yoğun eleştiri almıştı. İki adayın 27 Haziran’dan sonra 10 Eylül’de karşı karşıya gelmesi planlanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow