hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Donald Trump 3,5 yıl sonra ABD Kongresi’nde! Kanlı baskının ardından ilk kez gitti…

  Donald Trump, 6 Ocak 2021'deki kanlı kongre baskınından bu yana ilk kez kongre binasını ziyaret etti. Cumhuriyetçi senatör ve temsilciler meclisi üyeleriyle bir araya gelen Trump, Cumhuriyetçi Parti içinde birlik mesajı verdi. Eski Demokrat Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi, Trump'ın ‘suç mahalline dönen bir ayaklanmanın kışkırtıcısı’ olduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD’de başkan adayı Donald Trump, 2021'de taraftarlarının kongre baskınından bu yana ilk kez ABD kongre binasına gitti.

  Cumhuriyetçi senatörler ile bir araya gelen Trump birlik mesajı verdi ve “Bu harika bir toplantıydı. Cumhuriyetçi Parti'de muazzam bir birlik var. Sınırları görmek istiyoruz, güçlü bir ordu görmek istiyoruz. Dünyanın her yerinde paranın boşa gitmediğini görmek istiyoruz. Rus gemilerini Florida kıyılarının hemen açıklarında görmek istemiyoruz, ki şu anda da öyleler. Bu düşünülemez. Ülkemizin başarısını görmek istiyoruz. Ve şu anda başarılı değiliz” dedi.

  Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi Başkanı Mike Johnson Trump'ı överek “Başkan Trump bu sabah olağanüstü miktarda enerji, heyecan ve coşku getirdi. Ülke genelinde partide bunu görüyoruz. Birçoğumuz ülkeyi geziyoruz. Ben bunu hiç durmadan yapıyorum. 29 eyalette bulundum ve 123 şehirde etkinlikler yaptım. Mavi eyaletlere, hareketli bölgelere ve aradaki her yere gidiyoruz ve ülkede bir şeyler oluyor” sözlerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eski Demokrat Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi, Trump’ın kongre ziyaretine tepki gösterdi. Trump'ın ‘suç mahalline dönen bir ayaklanmanın kışkırtıcısı’ olduğunu söyledi.

  Ziyaret, Trump'ın New York'taki gizli para davasında ticari kayıtlarda tahrifat yapmaktan suçlu bulunmasından iki hafta sonra gerçekleşti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow