hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BM Genel Sekreteri: İhtiyaç olması halinde ilave yardım sağlamaya hazırız

  BM Genel Sekreteri: İhtiyaç olması halinde ilave yardım sağlamaya hazırız
  expand

  Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Hatay'daki depremlerden sonra organizasyonun ilave yardım sağlamaya hazır olduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM'nin ilave yardım sağlamaya hazır olduğunu duyurdu.

  Türkiye ve Suriye'de depremden etkilenenlere geçmiş olsun mesajı gönderen Guterres, "İhtiyaç olması halinde ilave yardım sağlamaya hazırız" dedi.

   AB’NİN YARDIM KONFERANSI 16 MART’TA

   Avrupa Birliği (AB) Konseyi dönem başkanı İsveç'in Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Dış İlişkiler Konseyi toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yıkıma uğrayan Türkiye ve Suriye için İsveç’in elinden geleni yapacağını belirten Billström, AB Komisyonu tarafından depremzedelere yardım toplamak için gerçekleştirilecek Bağışçılar Konferansı’nın 16 Mart’ta Brüksel’de düzenleneceğini açıkladı. "Amacımız, Türkiye ve Suriye halkına ek destek sağlamak ve bu depremin korkunç zararlarını mümkün olduğu kadar hafifletmeye çalışmak" ifadelerini kullanan Billström, "Bu konferansa üst düzey katılım bekliyoruz ve bu ülkelerin hakları için daha fazla para toplayabilmeyi umuyoruz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow