hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazze’de can kaybı 21 bin 672 oldu

  Gazze’de can kaybı 21 bin 672 oldu
  expand
  KAYNAKİHA

  Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana devam eden İsrail saldırılandı hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 21 bin 672 oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gazze'de İsrail zulmü durmaksızın devam ediyor. Çocuk, yaşlıi kadın demeksizin dünyanın gözü önünde Filistinlileri katleden İsrail saldırıları sonra ölü sayısı günbegün artmaya devam ediyor. Son olarak Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze'de can kaybının 21 bin 672’ye yükseldiğini duyurdu.

  YARALI SAYISI 56 BİN 165'E YÜKSELDİ

  Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in son 24 saatte gerçekleştirdiği saldırılarda 165 kişinin hayatını kaybettiği, 250 kişinin yaralandığı belirtildi. Saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 21 bin 672’ye, yaralı sayısının ise 56 bin 165’e yükseldiği kaydedildi. Saldırılarda hayatını kaybeden ve yaralananların yüzde 70'inin çocuk ve kadın olduğu ifade edildi.

  YARALILARIN TAHLİYESİ İÇİN DSÖ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

  Yaralı ve hasta olan 5 binden fazla sivilin hayatının kurtarılması için yurt dışına çıkarılması gerektiği vurgulandı. Sağlık Bakanlığının, yaralı ve hastaların tedavi için yurt dışına çıkışını kolaylaştırmak amacıyla tüm taraflarla etkili mekanizmalar bulmak amacıyla sabah saatlerinde Dünya Sağlık Örgütü ile görüşme gerçekleştirdiği aktarıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow